Instagram Kids jednak nie powstanie. Przynajmniej na razie

Instagram Kids jednak nie powstanie. Przynajmniej na razie

Instagram poinformował o zawieszeniu prac nad Kids - wersją platformy skierowanej dla osób poniżej 13 roku życia. 


Od kilku miesięcy usłyszeć możemy o planach stworzenia aplikacji Instagram Kids przeznaczonej dla osób nieletnich. Miałaby ona zostać pozbawiona reklam oraz objęta pełną kontrolą rodzicielską.

Osoby odpowiedzialne za projekt poinformowały jednak o wstrzymaniu nad nim prac. Powodem ma być zbyt wczesne przedstawienie szczegółów przedsięwzięcia. Instagram nie miał podobno wystarczająco czasu, by porozmawiać z ekspertami, rodzicami oraz dziećmi.

Źródło: Instagram


Dlatego też teraz uwaga zostanie skupiona na wdrażaniu funkcji i poprawek do systemów bezpieczeństwa w podstawowej wersji aplikacji. Instagram Kids ma w przyszłości co prawda powstać, lecz na razie możemy o nim zapomnieć.

Szef Instagrama, Adam Mosseri, jednoznacznie stwierdził, że istnieje ogromna potrzeba istnienia Instagram Kids, lecz na razie deweloperzy nie są gotowi na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

 

Co sądzicie o decyzji Instagrama? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.