Instagram już niedługo powita NFT

Instagram już niedługo powita NFT

Instagram ogłosił właśnie obsługę NFT, czyli niewymiennych tokenów. Testy nowej funkcjonalności rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu - firma Meta nie planuje więc z niczym zwlekać.


Doniesienia na temat zespolenia platformy Instagram z technologią NFT pojawiły się już na początku bieżącego roku.  Teraz przekazano nieco więcej informacji na ten temat - wszystko z powodu zakończonych nie tak dawno wewnętrznych testów rozpoznawczych.

Mark Zuckerberg i Adam Mosseri poinformowali o integracji usługi z NFT oraz blockchainami Polygon, Solana i Flow. Część użytkowników ze Stanów Zjednoczonych już za kilka dni otrzyma opcję udostępniania własnych prac NFT, jak i tych wcześniej zakupionych. Uczynią to zarówno za pośrednictwem postów, sekcji Stories, jak i prywatnych wiadomości.

Źródło: Instagram


Sam projekt nie jest jednak aż tak prosty w realizacji. Meta to bowiem spółka o dosyć scentralizowanej strukturze - NFT niekoniecznie. Dlatego też na samym początku integracja nie będzie aż tak ogromna, bo deweloperzy muszą poznać potrzeby i zachcianki osób interesujących się tokenami. Tych jest jednak coraz mniej - liczba sprzedanych NFT spadła o ponad 92 procent.

Dlatego też nowości, które pojawią się w przyszłym tygodniu to dopiero pierwszy krok. Potem możemy spodziewać się podobnych nowości na Facebooku, WhatsAppie oraz Messengerze. Warto przy okazji dodać, iż osoby decydujące się na opublikowanie swojego NFT na Instagramie nie będą musiały uiszczać żadnych opłat.

 

Interesujecie się NFT? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.