Facebook kopiuje 1:1 z Instagrama - już wkrótce nowość na stronie głównej

Facebook kopiuje 1:1 z Instagrama - już wkrótce nowość na stronie głównej

Niedawno Facebook dodał opcję, która pozwala wrzucać na messenger zdjęcia na pewien okres czasu - obrazki znikają po upływie doby. podobną funkcją oferował dawno temu Snapchat. firma Zuckerberga postanowiła jeszcze trochę zaczerpnąć ze źródła złota jakim jest snap i wprowadzić opcję udostępniania na krótką chwilę zdjęć wybranym znajomym.


Jakiś czas temu Facebook próbował kupić Snapchata, niestety nie udało się. Mark Zuckerberg próbował ponownie kilka razy, ale każda następna próba kończyła się klęską. Parę miesięcy temu na Instagramie (należącym do Facebooka) została wprowadzona opcja "stories". Niedługo później to samo zostało dodane na Messengerze, ale na tym się nie zakończyło. Ostatni update przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!

Tak działa obecnie Instagram Stories. Opcja w tej aplikacji w porównaniu do Messengera przyjęła się bardzo dobrze:

instagram-stories1

Co tym razem wprowadzi aktualizacja? Wrzucanie kilkusekundowych zdjęć publicznie nie jest do końca tym, czego ludzie by chcieli. Czasami chcemy wysłać zdjęcie naszemu znajomemu prywatnie. Oczywiście nie na zawsze, ale właśnie na te kilka sekund. Na tym tak naprawdę polega fenomen Snapchata. Facebook o nas pomyślał i postanawia dodać taką opcje. Teraz brakuje tylko filtrów i Mark Zuckerberg stanie się posiadaczem największej kopii Snapchata na świecie.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl