Instagram wprowadza nową funkcję edycji zdjęć!

Instagram wprowadza nową funkcję edycji zdjęć!

Instagram - należący do Facebooka serwis, służący do dzielenia się ze znajomymi wszelkiego rodzaju zdjęciami. Ostatnie aktualizacje aplikacji wzbudzają jednak niemałe kontrowersje. Facebookowi zarzuca się, że kopiuje wiele funkcji od konkurencji. Najnowsza aktualizacja wprowadza jednak coś, czego jeszcze nigdzie wcześniej nie widzieliśmy, przynajmniej nie w takiej formie.


Ostatnia aktualizacja Instagrama dotyczyła funkcji Stories. Tym razem serwis wziął się za rozwijanie funkcji chatu ze znajomymi. Od dzisiaj, jeżeli dostaniemy w wiadomości prywatnej na Instagramie zdjęcie od naszego znajomego, możemy je w dowolny sposób bardzo łatwo obrobić. Do naszej dyspozycji są naklejki, dodawanie tekstu i malowanie po zdjęciu.

Tak prezentuje się nowa funkcja:Aby móc edytować zdjęcie otrzymane od znajomego wystarczy, gdy je otworzymy, kliknąć małą ikonę kamery. Wyświetlą nam się wtedy wszystkie funkcje, których możemy użyć do edycji. Gdy już skończymy prace nad fotografią, wystarczy jeden przycisk, aby odesłać obrobione dzieło do znajomego, od którego otrzymaliśmy oryginalne zdjęcie.To nie koniec zmian w zakresie prywatnej wymiany zdjęć. W najnowszej aktualizacji dodana została opcja ustawienia, czy zdjęcie ma być wyświetlone odbiorcy tylko raz, czy nieskończenie długo. Tę funkcję znamy już z konkurencyjnej aplikacji - Snapchata. Jak wiadomo, właściciele tych firm - Facebook i Snapchat, bardzo lubią kopiować od siebie pomysły, o czym przekonaliśmy się ostatnio, gdy Messenger rozpoczął testy funkcji, która od bardzo dawna znajdowała się w aplikacji Snapchat. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Dobrze, że Instagram zaczął rozwijać się w zakresie prywatnej wymiany zdjęć. Jest to funkcja, która wymaga jeszcze dużo pracy, aby stać się konkurencją dla innych aplikacji. Obecnie w tej dziedzinie przoduje Snapchat i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to wkrótce zmienić. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych aktualizacji i mamy nadzieję, że nie będą one kolejny raz zwykłym wprowadzeniem funkcji z innej aplikacji.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl