Instagram dodaje do Reels opcje znane z TikToka

Instagram dodaje do Reels opcje znane z TikToka

Instagram poinformował o dwóch nowościach, które powinny już być dostępne w Reels. Mowa o funkcji text-to-speech oraz szeregu efektów dźwiękowych.


Osoby odpowiedzialne za aplikację Instagram nie ustają w próbach zwiększenia zainteresowania funkcją Reels. Niedawno trafiła ona w ręce polskich użytkowników i jak się okazuje, właśnie wzbogaciła się o kilka naprawdę przydatnych funkcji.

Jak możemy wyczytać z oficjalnego postu - od teraz Reels oferuje text-to-speech, czyli świetne narzędzie dla osób niedowidzących i niewidomych. Pozwoli ono na generowanie głosu, który przeczyta tekst zawarty na filmiku. Instagram twierdzi, że funkcja "doda narrację bez użycia własnego głosu, co uczyni materiał bardziej zabawnym".

  
Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Instagram’s @Creators (@creators)


W celu skorzystania z nowości należy przejść do Reels, nagrać film, użyć narzędzia "Tekst", a następnie kliknąć w dodany tekst i wybrać nową opcję. Wtedy też pojawi się możliwość ustawienia głosu męskiego lub damskiego.

Drugą nowością jest "Voice Effect", która pozwoli na edytowanie warstwy audio filmu poprzez np. zmianę tonu głosu czy jego brzmienia. Ta opcja także ma przyczynić się do zwiększenia kreatywności twórców i uczynienia Reels bardziej atrakcyjnym formatem.

Nie do końca wiadomo czy wyżej opisane funkcje będą od razu dostępne na Instagramie we wszystkich krajach. Warto więc sprawdzić to samemu.

 

Korzystacie z Reels? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.