Instagram automatycznie przetłumaczy tekst Stories

Instagram automatycznie przetłumaczy tekst Stories

Instagram poinformował o wdrożeniu automatycznego tłumaczenia tekstu do formatu Stories. Wszystko to w celu umożliwienia zagranicznym twórcom dotarcia do szerszego grona odbiorców.


Automatyczne tłumaczenie tekstu to niewątpliwie przydatna funkcja - zwłaszcza gdy wyrazów lub zdań nie da się z danego źródła łatwo skopiować. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Stories, co sprawiało, iż przeglądanie i rozumienie treści udostępnianych przez zagranicznych twórców było nieco utrudnione.

Instagram postanowił jednak w końcu zaimplementować tłumaczenie do formatu Stories. Jak będzie działać nowa funkcja? Specjalny algorytm zanalizuje umieszczony na zdjęciu/filmie tekst, wykryje język oraz przetłumaczy go na ten, który mamy ustawiony jako systemowy.Nie da się ukryć, iż nowość spodoba się zarówno influencerom, jak i odbiorcom. Obydwie strony zaoszczędzą nie tylko czas, ale także zyskają komfort korzystania z aplikacji. Instagram poinformował o wsparciu dla 90 języków - na razie nie wiadomo czy do tego grona należy polski.

Funkcja powinna powoli pojawiać się u użytkowników na całym świecie. Trudno jednak określić jej dokładny termin wdrożenia u wszystkich.

 

 Co sądzicie o automatycznym tłumaczeniu Stories? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.