Imperium Zoelli

Imperium Zoelli

Zoella - to bez wątpienia prawdziwa królowa YouTube. Z imponującą liczbą ponad 11 milionów subskrypcji na głównym kanale, podbija serca ludzi na całym świecie, a początki jej przygody z tą platformą sięgają aż 2007 roku. Jej działalność nie ogranicza się jednak tylko do wrzucania filmików do sieci. Dziewczyna chętnie uczestniczy w wielu projektach poza YouTube. Jeśli jesteście ciekawi jej osoby, mamy dla Was krótką metryczkę Zoe, dzięki której poznacie ją bliżej!


Zoella, a w zasadzie Zoe Sugg, urodzona 28 marca 1990 roku, wychowywała się wraz z bratem (Joe Sugg, prowadzący knaał ThatcherJoe) w Lacock, w Wielkiej Brytanii. Już od najmłodszych lat była pełna energii, charyzmatyczna i niesamowicie sympatyczna. Swój kanał założyła konkretnie 2 lutego 2007 roku, ale zainteresowaniami związanymi z nagrywaniem filmów, które pokierowały ją do dołączenia do społeczność YouTube, odznaczała się już nawet w wieku 11 lat! Wspomniała o tym w filmiku z okazji 4 milionów subskrypcji, przy okazji pokazując trochę materiałów, które kilkanaście lat temu nagrywała.Z początku Zoella publikowała na swoim kanale tylko takie filmiki na jakie w obecnym czasie była moda, czyli jakieś haule zakupowe, tutoriale makijażowe i generalnie wszystko co z urodą związane. Z czasem jej kariera zaczęła nabierać tempa, sama Zoe zmieniała się i z resztą zmieniały się też realia prowadzenia kanału na YouTube, więc bardziej spodobał jej się pomysł wprowadzenia do swoich filmików luźnej, typowo lifestyle'owej tematyki, która została z nią aż po dzień dzisiejszy. Dlatego na jej kanale znaleźć możemy tak dużo challengy i innych tego typu odskoczni od tematów urody. Warto wspomnieć, że Zoe prowadzi też drugi kanał pod nazwą MoreZoella, na którym publikuje głównie daily vlogi i tym podobne.Jak już wyżej wspomnieliśmy, działalność Zoelli nie sprowadza się tylko do filmików na YouTube. We wrześniu 2014 roku do sprzedaży weszły produkty z własnej linii kosmetyków Zoe - Zoella Beauty. Wciąż są one w sprzedaży i znajdują się wśród nich kosmetyki do kąpieli, kremy do ciała, balsamy do ust, perfumy i nawet kosmetyczki czy podręczne lusterka.Oprócz kosmetyków Zoe zajęła się także pisaniem własnej książki pod tytułem ,,Girl Online", której wydanie okazało się niesamowitym sukcesem. Nie trzeba być fanem Zoelli, żeby móc tą książkę przeczytać, gdyż opowiada ona o przygodach nastolatki imieniem Penny, która całkiem przypadkowo poznaje gwiazdę światowego formatu - Noah i wplątuje się z nim w bliższe relacje. Jako, że pierwsza część książki była strzałem w dziesiątkę, Zoe postanowiła zrobić do niej sequel, o podobnym tytule czyli ,,Girl Online. W trasie". Za sobą ma już także trzecią część książki, ale niestety akurat ona została wydana po angielsku dopiero pod koniec zeszłego roku więc na ,,Girl Online. Going Solo" w Polsce musimy jeszcze poczekać.

zoella_3118685b

Jeśli chodzi o życie prywatne Zoelli to od kilku lat jest ona w związku z Alfie'm Deyes, prowadzącym kanał PointlessBlog. Para poznała się w dość nietypowy sposób. W 2012 roku oboje poszli na jedną imprezę, ale wtedy nie udało im się spotkać. Dopiero później, po powrocie do domu Alfie trafił na kanał Zoe, skojarzył ją i postanowiła napisać do niej o tym na Twitterze. Zoella zareagowała na to i tym samym zaczęła się ich początkowa, internetowa znajomość. Pierwsze ich spotkanie w cztery oczy miało miejsce podczas eventu Summer In the City. Teraz mieszkają ze sobą, razem opiekują się malutkim mopsem wabiącym się Nala i po prostu są szczęśliwi. Niesamowite love story!

screen_shot_2015-07-27_at_15.48.27

Reasumując: Zoe to postać naprawdę ciekawa, z ogromnym doświadczeniem w tym co robi, wielką charyzmą i zdecydowanie ciężką pracą zasłużyła sobie na tak duży sukces. Jeśli chcecie jednak poznać ją jeszcze bliżej, zdecydowanie powinniście zajrzeć na jej kanał na YouTube, bo z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.