Illuminar Gaming z poważnymi problemami finansowymi!

Illuminar Gaming z poważnymi problemami finansowymi!

Illuminar Gaming to organizacja, która zdecydowanie może pochwalić się licznymi tytułami oraz zwycięstwami. Drużyny podlegające pod organizacje zajmowały wysokie miejsca w turniejach na całym świecie, a zespoł League of Legends to od dłuższego czasu niekwestionowany lider wśród Polskich ekip. Okazuje się jednak, że iHG ma poważne problemy finansowe stawiające przyszłość zawodników i całej organizacji pod znakiem zapytania. 


Dzisiaj rano na fanpage'u iHG pojawiło się oświadczenie prezesa organizacji Michała Durczoka. Post był swojego rodzaju odpowiedzią na artykuły stron związanych z esportem, które już od jakiegoś czasu wiedziały, jak wygląda sytuacja.


Jak się okazało, źródła powiązane z drużyną twierdzą, że organizacja zalega graczom oraz całemu sztabowi kwotę 200 tysięcy złotych za okres ich pracy od marca do lipca. Warto dodać także, że ta kwota dotyczy jedynie sekcji LoL'a, jednak w organizacji działa więcej graczy, którzy także mogą nie otrzymywać wypłat.

Najbliższe tygodnie będą wyjątkowo ciężkie dla Illuminar Gaming. Przed organizacją stoi ogromne wyzwanie, które skończyć może się różnie. Pewne jest, że polska scena dużo zawdzięcza iHG i jeśli nie uda się nic zrobić w celu poprawienia sytuacji finansowej, to ich brak na pewno zasmuci fanów. W oświadczeniu czytamy, że walka o Illuminar dalej trwa, a my mamy nadzieję, że zakończy się ona pozytywnie.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.