Finał IEM Oakland 2017. Czy NiP przeciwstawi się faworytowi?

Finał IEM Oakland 2017. Czy NiP przeciwstawi się faworytowi?

Po turnieju Epicenter nastąpiła krótka przerwa w większych turniejach lanowych. Jednak po niecałym miesiącu znów możemy obejrzeć finał zmagań największych e-sportowych potęg. Tym razem w ramach rozgrywek  Intel Extreme Masters w Oakland w Kalifornii. 

Na tym turnieju widzowie nie oglądają jedynie zmagań w Counter Strike'a czy League of Legends. IEM jest pierwszym wydarzeniem na tak dużą skale z udziałem PUBG. Gra rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie. Mimo premiery w marcu tego roku już kilka miesięcy później możemy oglądać turniej z pulą nagród w wysokości 200,000 $.

Drugi rok z rzędu na turnieju zabrakło polskiej drużyny Virtus.pro.

Finalne starcie w turnieju Counter Strike'a rozegrają Faze Clan oraz NIP. Ostatni sukces szwedzkiej formacji to 3 miejsce podczas DreamHack Malmo na przełomie września. Finał odbędzie się dziś o godzinie 22:15 czasu polskiego. Niestety tak późna godzina będzie sporą przeszkodą dla wielu widzów z europy.  Jeśli jednak zdecydujecie się zobaczyć to spotkanie, to  możecie to zrobić pod tym adresem.

Ciężko jest wskazać faworyta w tym spotkaniu. Co ciekawe Szwedzi zagrali już w finale IEM'a właśnie w Oakland w zeszłym roku. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze zarówno w fazie grupowej jak i pucharowej turnieju. Finał zostanie rozegrany w systemie Best of 5 co oznacza że spotkanie może trwać ponad pięć godzin. Póki co pozostaje nam czekać. Przypomnijmy tylko że zwycięzca dostanie 125,000$, natomiast za drugie miejsce przewidziane jest 50,000 $. Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun tegorocznego Intel Extreme Masters


Zdjęcia główne: hltv.org

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.