IEM 2020 oficjalnie zapowiedziany!

IEM 2020 oficjalnie zapowiedziany!

Jedna z największych imprez esportowych na świecie, Intel Extreme Masters ponownie odbędzie się w Polsce. Już po raz siódmy do katowickiego spodka przyjadą między innymi najlepsi gracze światowej sceny Counter Strike Global Offensive. Tegoroczny turniej zyska wyjątkową rangę.


Co roku na IEM Katowice organizowany jest turniej CS:GO, na którego przyjeżdżają topowe ekipy z całego świata. Tym razem zawody te nabiorą nowego znaczenia, ponieważ będą to pierwsze rozgrywki Master Championship, a wszystko to w ramach ESL Pro Tour. Szesnaście drużyn powalczy nie tylko o tytuł Wielkiego Mistrza, ale również o nagrody z puli o wartości aż pół miliona dolarów. Jednakże to nie koniec esportowych wrażeń. W sąsiednim Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozegrane zostaną finały 2. etapu Quake Pro League, w który zmierzy się ze sobą 24 najlepszych graczy.Jak co roku, nie zabraknie również targów IEM Expo. Przez cały weekend na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje i konkursy przygotowane na stoiskach topowych marek ze świata gier i szeroko pojętej branży elektronicznej.ESL Pro Tour to nasza wizja e-sportu. Jeden otwarty ekosystem łączący wszystkie konkursy ESL i DreamHack na całym świecie. Jeden świat dla lig i turniejów. Jedna ścieżka od początkującego amatora do globalnej ikony. Miejsce, w którym każdy może być kimś.
Intel Extreme Master Katowice 2020 odbędzie się już 28. lutego i potrwa aż do 1. marca w katowickim spodku. Pierwsze mecze CS:GO rozegrane zostaną już 25. lutego, a ich przebieg będziemy śledzić na oficjalnych kanałach ESL na Twitchu. Dokładny termin sprzedaży biletów nie jest jeszcze znany, jednakże nastąpi on prawdopodobnie pod koniec października.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.