IEM 2020 odbędzie się bez udziału publiczności

IEM 2020 odbędzie się bez udziału publiczności

Dziś rano informowaliśmy was, że wraz z obostrzeniami dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego odnośnie koronawirusa (SARS-CoV-2), Wojewoda Śląski podejmie decyzje dotyczącą odbycia się turnieju Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach. Dziś wieczorem została ona oficjalnie ogłoszona - IEM 2020 odbędzie się bez udziału publiczności.


O możliwości odwołania zaplanowanego na jutro wydarzenia jakim jest Intel Extreme Masters, dowiedzieliśmy się dziś rano podczas posiedzenia Senatu. Waldemar Kraska (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia) poinformował wtedy, że trwają analizy epidemiologiczne dotyczące imprezy i dziś zostanie podjęta decyzja, czy startujące jutro wydarzenie się odbędzie.

Dosłownie kilka chwil temu, Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski, poinformował o zakazie udziału publiczności na Intel Extereme Masters. To niewątpliwie niezwykle smutna informacja dla wszystkich fanów esportu oraz całej branży, jednak biorąc pod uwagę możliwe zagrożenie związane z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, mamy nadzieję że została podjęta słusznie.Decyzja oznacza tym samym, że turniej w Katowicach odbędzie się, jednak poczynania zawodników będzie można śledzić jedynie przez internet.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.