Wszystko co wiemy o IEM 2017!

Wszystko co wiemy o IEM 2017!

Intel jako organizator Intel Extreme Masters (IEM) oraz ESL w roli mentora stworzyli imprezę, która kilka razy w roku jednoczy kilkaset tysięcy graczy i fanów e-sportu w jednym miejscu oraz pozwala im przeżywać ekscytujące emocje podczas meczy ich ulubionych drużyn. My, jako Polacy, zainteresowani jesteśmy zwłaszcza tą odsłoną, która odbywa się corocznie w naszym kraju, w Katowicach i wieńczy sezon najdłużej działającego e-sportowego cyklu turniejów na świecie. IEM 2017 Katowice będzie o tyle wyjątkowy, że został podzielony na dwa terminy. Zapraszamy po więcej informacji poniżej!


Warto podkreślić, że pierwsze pełnoprawne wydarzenie nazwane oficjalnie Intel Extreme Masters odbyło się w 2007 r. i od tamtej pory co roku ma miejsce w różnych częściach świata. W Polsce impreza ta tradycją jest od kilku lat (tegoroczna edycja będzie piątą z kolei). W wybrany weekend marca, w katowickim Spodku gromadzą się setki tysięcy fanów elektronicznego sportu. Tak się składa, że w tym roku IEM odbędzie się aż w dwóch terminach, a łączna pula nagród wynosić będzie 2,5 miliona złotych!

virtuspro2014
Dwie imprezy w ciągu dwóch tygodni!

ESL podzieliło się z nami bowiem ciekawą infografiką, z której wynika, że tegoroczna odsłona katowickiego IEM'u będzie podzielona na dwa weekendy, podczas których odbędą się turnieje z innych gier. Pierwsza data (25-26.02.2017) skierowana jest w stronę graczy League of Legends i tylko wtedy rozgrywane będą mecze z tejże gry. Drugi termin (3-5.03) nastawiony jest głównie na turnieje CS:GO oraz Starcrafta 2. Poniżej znajdziecie oficjalną infografikę od ESL.
iem

Dlaczego?

Zeszłoroczne finały IEM 2016 pobiły rekordy ESL. Było to jedno z najchętniej oglądanych wydarzeń e-sportowych, które przyciągnęło przed ekrany 34 miliony unikalnych oglądających! W najlepszym momencie jednocześnie zmagania oglądało ponad 2 miliony osób. Przez katowicki spodek przewinęło się ponad 110 tysięcy ludzi. Dlatego nie dziwią nas kroki podjęte przez organizatorów.
Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy.

- Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL

 
Sprzedaż biletów

Oczywiście, wstęp na wydarzenie jest zupełnie darmowy, ale jak w poprzednich latach dostępne będą także bilety wcześniejszego wstępu. Ich sprzedaż rozpocznie się 15 grudnia 2016 roku.Uczestnicy będą mogli kupić między innymi bilety jednodniowe, karnety na wybrany weekend, bilety premium oraz God Mode, które zapewnią nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP i inne bonusy.

IEM2017 bilety
IEM 2016

W oczekiwaniu na dalsze informacje dotyczące IEM 2017 wróćmy pamięcią do edycji zeszłorocznej, która cieszyła się ogromną popularnością. Pula nagród wynosiła około 537 tys. dolarów, a ilość ludzi, którzy obecni byli bezpośrednio w Spodku wyniosła ponad 113 tys. Wyniki te są naprawdę świetne i jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie to wyglądać w tym roku. Poniżej znajdziecie szczegółowe graficzne podsumowanie IEM 2016 Katowice.

Infografika przedstawiająca fakty dotyczące IEM 2016 Katowice. Infografika przedstawiająca fakty dotyczące IEM 2016 Katowice.

Zapoznajcie się z oficjalnym aftermovie IEM 2016:
 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.