HTC pracuje nad żarówką, która może ratować ludzkie życie

HTC pracuje nad żarówką, która może ratować ludzkie życie

Tak, dobrze przeczytaliście. Inżynierzy w HTC pracują nad żarówką, która być może będzie ratować życie. Na jakiej zasadzie będzie działała i co jest w niej takiego niezwykłego?


Swoje działanie żarówka ma opierać na tym, że będzie w stanie ocenić czy przewróciliśmy się w danym pomieszczeniu. To urządzenie, bo zwykłą żarówką już tego nazwać nie można, będzie analizowało i monitorowało otoczenie, aby odpowiednio odczytywać sygnały przez nas "wysyłane". Wszystko to przy pomocy anteny i czujnika ruchu.

Ponadto "żarówka" będzie w stanie ocenić czy po prostu się potknęliśmy, czy też może straciliśmy przytomność. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne w przypadku opieki nad starszymi osobami, które mieszkają same.Niestety na tę chwilę żarówka nie jest jeszcze w stanie sama wezwać pomocy ani podjąć innych działań, jednak prawdopodobnie w przyszłości taka funkcja znajdzie się na jej "pokładzie". Czy to oznacza, że żarówki od HTC będą wyposażeniem każdego domu? Mało prawdopodobne, a przynajmniej w najbliższym czasie, wszak wszystko musi zostać bardzo dokładnie przetestowane, a ludzie będą musieli nabrać zaufania do takiego rozwiązania. A o zaufanie jest najtrudniej - tak samo jak w przypadku ludzi.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.