Hot16Challenge powraca na YouTube po 6 latach!

Hot16Challenge powraca na YouTube po 6 latach!

Hot16Challenge, czyli wyzwanie polegające na wzajemnym nominowaniu się raperów do nagrania luźnych zwrotek, wystartowało blisko 6 lat temu. Po tym czasie, popularne wyzwanie powróciło na YouTube! Tym razem w wersji... charytatywnej. 


#Hot16Challenge w 2014 roku zainicjował Karol "Solar" Poziemski - współtwórca wytwórni SBM Label. Akcja zainspirowana popularnym wtedy IceBucketChallenge osiągnęła swego czasu ogromną popularność w serwisie, a wziął w niej m.in. udział: Białas, Tede, Guzior, Słoń czy O.S.T.R. Po blisko 6 latach, pomysł powstania drugiej części wyzwania powstał w niezwykle spontaniczny sposób. Doszło do tego podczas sobotniej charytatywnej transmisji Maty, na której gościnnie pojawił się Solar. Raper powiedział, że jeśli do północy zbiórka uzbiera 16 tysięcy złotych, rozpocznie #Hot16Challenge2 w charytatywnej wersji. Kwota szybko została uzbierana, a Karol poinformował, że ma 72h na wrzucenie utworu.Zwrotka licząca 16 wersów trafiła wczoraj na kanał SBM. Solar poinformował w nowym filmie o charytatywnym celu akcji, o której więcej możemy przeczytać w opisie. Artysta założył bowiem osobną zrzutkę, na którą przelał 16 tysięcy złotych! Pod koniec krótkiego klipu, Solar nominował czterech raperów - Białasa, Bedoesa, Taco Hemingway'a oraz Matę.Jak możemy dowiedzieć się z mediów społecznościowych SBM, kolejne zwrotki nadchodzą wielkimi krokami! Co więcej, uruchomiona została strona internetowa, na której możemy śledzić nominacje artystów. Jesteście ciekawi kolejnych zwrotek raperów? Dajcie znać w komentarzach!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.