Hi_5 czyli od 5 złotych do fortuny

Hi_5 czyli od 5 złotych do fortuny

Od zera do milionera = tak brzmi motto pewnego małego kanału na polskim YouTube! O co dokładnie chodzi? Tego dowiecie się w tym artykule, który uzupełniliśmy krótkim wywiadem z twórcą. Zapraszamy!

Już ponad rok temu na YouTube wystartował kanał pod nazwą "Hi_5", który wpadł na stworzenie ciekawego projektu. Jest to bowiem pomysł, o którym być może już kiedyś słyszeliście, ale nigdy się go nie podjęliście. W projekcie jakim jest "Hi_5" chodzi o to, by ze znalezionych przypadkowo 5 złotych dorobić się fortuny po przez dochodzenie do coraz cenniejszych przedmiotów w drodze wymiany bądź sprzedaży tych poprzednich. Na tym kanele znajdziemy relacje z każdej wymiany i z czasem zauważymy jak 5 złotych zamienia się w coraz większą kwotę!

Zwiastun programu, który koniecznie musicie obejrzeć:Do tej pory na tym kanale, pojawiło się 14 odcinków, przez które twórcy Ci, zarobili całkiem ciekawą sumę pieniędzy! Byli oni już posiadaczami iPhone'a, roweru a nawet samochodu! Tymczasem wygląda na to, że to dopiero początek, a wkrótce będzie tylko coraz ciekawiej. W ostatnim - opublikowanym kilka dni temu filmie, twórcy znaleźli kolejną świetną okazje, a film ten obejrzycie na samym końcu tego artykułu.

Specjalnie dla APYNews.pl, prowadzący kanału odpowiedział na kilka ciekawych według nas pytań. Zapraszamy na krótki wywiad:


APYNews: Czy macie wyznaczony cel jeśli chodzi o wymiany czy skupiacie się tylko na powiększaniu zarobionej sumy?

Hi_5: To dobre pytanie! Wiele osób o to pyta, na początku nie wiedziałem nawet czy cały projekt wypali, więc w zapowiedzi serii powiedziałem ''Nie wiem, do jakiej sumy dojdę''. Ciężko było powiedzieć, czy przekroczę nawet próg 1000zł...Miałem też moment zawahania, kiedy wszystko strasznie długo się ciągnęło i kupujący (lub sprzedający) nie chcieli nagrywać transakcji. Na szczęście nie zrezygnowałem i po roku i 13 odcinkach miałem okazję zapalić shishę, pograć w Guitar Hero, pojeździć rowerem czy w końcu samochodem! Dziś również ciężko powiedzieć jaki mam cel - na pewno będę prowadził Hi_5 dotąd, dopóki wymiany będą przynosiły zysk.APYNews: Czy na Waszym kanale, zobaczymy w przyszłości coś więcej niż to co znajduje się na nim do tej pory?

Hi_5: Na 100%! Już teraz mamy dwa inne projekty w głowie, tylko najprzyjemniej byłoby zacząć współpracę z firmą. Chcemy ową współpracę nawiązać i zacząć wcielać pomysł w życie. Jest on także związany z pięciozłotówką, od której zaczynam mnożyć pieniądze w budżecie. Koncepcja ta sama jak w Hi_5, lecz na innych zasadach. Mogę szepnąć, że chodzi o obstawianie wyników meczów (może akurat jakiś przedstawiciel firmy to czyta).

APYNews: Ile średnio zajmuje Wam przygotowanie się do jednego odcinka?

Hi_5: Staramy się jak najszybciej wstawiać kolejne odcinki, ale już widzę, że wraz ze wzrostem budżetu wzrasta czas tworzenia odcinka. Aby urozmaicić odcinek, dodajemy takie pseudo-śmieszne sceny (tak jak to było z walizką, łyżwami czy shishą). To też trochę trwa, bo czasem sceny wymagają pomocy osób trzecich. Odcinki pojawiają się więc w trzy-czterotygodniowych odstępach.


APYNews: Który z przedmiotów było Wam najtrudniej sprzedać?


Hi_5: Zdecydowanie żyrandol witrażowy. to była MASAKRA! W pewnym momencie bałem się, że znów wrócę do dwucyfrowej kwoty (a kupiłem żyrandol za 270zł). Koniec końców sprzedałem go za 250zł (pierwsza i jak dotąd jedyna strata w projekcie Hi_5). Obecnie jesteśmy między 13. a 14. odcinkiem, czyli próbuję sprzedać laptopa kupionego za 1800zł. Ten przedmiot również sprawił mi nie lada problem. Jednak wracając do sytuacji sprzed roku, kiedy miałem tylko 5zł, nie mogę narzekać-przecież mam prawie 2000zł! Mam nadzieję, że na tej kwocie się nie skończy i za rok będę mógł dopisać do tej liczby kolejne 'zero'. 

Jeszcze raz dziękujemy za udzielenie odpowiedzi na pytania!


Jak widzicie, projekt Hi_5 stale się rozwija, a jego twórca nie zamierza się poddawać i wygląda na to, że zarobiona suma będzie nie długo robiła na nas jeszcze większe wrażenie! Zachęcamy Was do obejrzenia wszystkich produkcji na tym kanale, a oto niedzielny odcinek, o którym mówiliśmy w artykule:Jakby tego było mało, Hi_5 wystąpiło jakiś czas temu w TVP2 w programie "Pytanie na Śniadanie". Jeśli jesteście ciekawi tej rozmowy, kliknijcie tutaj.


Jeśli natomiast nie chcecie przegapić nowych odcinków Hi_5, zalajkujcie ich fanpage klikając tutaj.


avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu

Trwa charytatywny stream Ja,Paczka - zebrano już ponad 50 tysięcy złotych!

Krzysztof Gonciarz wystawi na WOŚP niezwykle wartościowy przedmiot!

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Charytatywny stream Ekipy Fantasy wystartował! Do 15 zebrali ponad 10 tysięcy złotych

Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Tajemnicze zmiany na kanale Boxdela. Co mogą oznaczać?