HBO zapłaciło hakerom, a ci... wykradli inne dane firmy

HBO zapłaciło hakerom, a ci... wykradli inne dane firmy

Niedawno w sieci głośno było na temat ataku na firmę HBO, co poskutkowało wykradnięciem przez hakerów pokaźnej ilości danych - w tym nieopublikowanych jeszcze odcinków seriali czy filmów. Korporacja podjęła pewne kroki w tej sprawie, lecz te przyniosły... nie do końca oczekiwany efekt.
Jeśli nie śledziliście sprawy związanej z atakiem na HBO to zachęcamy do przeczytania artykułu na ten temat, w którym przytoczyliśmy o co tak naprawdę poszło.Hakerzy zażądali 6 milionów dolarów okupu - firma jednak nie zgodziła się na postawione warunki i zapłaciła tylko 250 tys. Jak można się domyślić - osoby odpowiedzialne za atak nie były zbytnio zadowolone z tego faktu. Nieusatysfakcjonowani takim stanem rzeczy, postanowili dalej wykradać dane - tym razem z bazy HBO zniknęło kilka najnowszych pokazów, które jeszcze nie miały swojej publicznej premiery.

Wydaje się więc, że zainteresowanie przestępców materiałami HBO nie gaśnie. Trudno jednak określić jakie będą ich dalsze cele - być może zaczną żądać okupu od najważniejszych pracowników korporacji, a może po prostu dalej wykradać będą seriale czy filmy.

Sprawę skomentował również słynny analityk Avivah Litan, który dość dosadnie określił opisaną powyżej sytuację:
“To coś w rodzaju porwania, okupu i tortur … W końcu HBO może się poddać.”

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.