Halloween na polskim YouTube! Te filmy musicie obejrzeć

Halloween na polskim YouTube! Te filmy musicie obejrzeć

Halloween to święto hucznie obchodzone w Stanach Zjednoczonych, jednak coraz bardziej przenika do kultury Polskiej. Dzieci i młodzież tego dnia chodzą po swojej okolicy, pukają do drzwi domów i zbierają cukierki. W razie odmowy ofiarowania słodyczy, grupa przebierańców wykonuje psikus. Z okazji tego święta, twórcy internetowi przygotowali wiele ciekawych materiałów o przebraniach, akcesoriach, makijażach i ozdobach.


Makijaże

Polska scena YouTube pod względem makijażu i kosmetyków jest na bardzo wysokim poziomie. YouTuberki zajmujące się tym tematem, bardzo poważnie podeszły do sprawy i przygotowały naprawdę fajne stylizacje.

Pierwszą propozycją jest "Makijaż na Halloween Valak z Obecność 2" produkcji Agnieszki Grzelak. YouTuberka przedstawia krok po kroku jak zrobić pracochłonny, ale efektowny makijaż na Halloween. Takie przebranie zapewni wam, że znajomi was nie poznają i będziecie mogli ich porządnie przestraszyć.


Kolejnym materiałem jest poradnik Red Lipstick Monster. Twórczyni kanału prezentuje nam bardzo ładnie prezentującą się stylizację - Pani Klaun. Makijaż, może nie wystraszy innych, ale z pewnością można nim zaimponować innym uczestnikom imprezy, czy ładnie prezentować się podczas zbierania cukierków.


Następną propozycją YouTuberki z tej dziedziny, są sztuczne rany robione domowym sposobem. Agnieszka Grzelak w swoim materiale prezentuje, jak za pomocą rzeczy, które każdy posiada w swoim domu, można uzyskać profesjonalny efekt i przestraszyć nim innych ludzi. Rany wyglądają jak prawdziwe, dzięki czemu z pewnością wiele osób się na to nabierze.


Z okazji Halloween, wcześniej wymienione YouTuberki, czyli Agnieszka Grzelak i Red Lipstick Monster, nagrały na swoje kanały challenge. Jeden z nich - "no mirror make up challenge" - polega na zrobieniu sobie makijażu w tematyce Halloween, bez użycia lustra. Sami zobaczcie, jak im poszło:


Przebrania

YouTuberzy i YouTuberki przychodzą z pomocą również w kwestii strojów, w jakie możemy się przebrać z okazji tego święta. Jedną z nich jest Lisie Piekło, która w swoim materiale pokazuje żartobliwe stroje, którymi możemy zaimponować podczas przyjęcia Halloweenowego. Przebrania są bardzo pomysłowe i nie wymagają dużo pracy.

Kolejnym twórcą, który przygotował materiał o strojach na Halloween, jest Rudy Człowiek. W jego filmie możemy zobaczyć, jakiego stroju z tej okazji na pewno nie warto kupować. Z pewnością warto zapoznać się z jego filmem i nie powtórzyć jego błędu, jakim był nietrafny wybór akcesoriów do stroju.


Przekąski

Twórcy zadbali również, aby na naszej imprezie Halloweenowej było do jedzenia coś smacznego i w tematyce tego święta. Z tej okazji Red Lipstick Monster przygotowała poradnik, jak przygotować przekąski na tę okazję. Z tego materiału, dowiemy się, jak przygotować "nietoperze" z ciastek, napój z "krwią" i "potworki" z jabłek. Warto zapoznać się z tymi propozycjami, z pewnością urozmaicą imprezę i spodobają się gościom.


Akcesoria i ozdoby

Poza strojami i makijażem warto zadbać również o cały klimat i wystrój przyjęcia. Z pomocą w tej kwestii przyszła między innymi ekipa "5 sposobów na...", która przygotowała specjalny odcinek z okazji Halloween. Zobaczymy tam, jak przygotować straszne ozdoby, które dodadzą mrocznego charakteru naszej imprezie.

Kolejnym YouTuberem, który z okazji Halloween przygotował film, jest Lord Kruszwil, który zaprezentował, jak prestiżowo obchodzić to święto. Z jego porad możemy dowiedzieć się między innymi, jak przystroić swój dom oraz czym można zastąpić tradycyjnie rozdawane cukierki, aby pokazać swój prestiż.


Inne kategorie

Poza poradnikami, jak przygotować się do obchodzenia Halloween, na YouTube pojawiają się również materiały o tym święcie, takie jak "Cukierek albo Psikus", wyprodukowany przez TheMaxa. Film pokazuje historię przyjaciół, którzy spotykają się, aby wspólnie spędzić Halloweenowy wieczór, jednak przydarza im się niecodzienna, straszna sytuacja. Tutaj możecie obejrzeć film i dowiedzieć się, jak zakończyła się ta historia:


W tym roku, mimo że Halloween wypada w środku tygodnia, możemy spokojnie świętować ten dzień razem z przyjaciółmi, czy na imprezie z tej okazji, ponieważ środa - uroczystość wszystkich świętych, jest dniem wolnym od pracy i szkoły. Biorąc pod uwagę ilość propozycji przestawionych przez YouTuberów, możemy świetnie przygotować się do tego święta. Na koniec zapoznajcie się z resztą równie ciekawych filmów, które zostały dodane po publikacji tego wpisu:


Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.