Popularny amerykański YouTuber skazany na 10 lat więzienia!

Popularny amerykański YouTuber skazany na 10 lat więzienia!

O sprawie Austina Jonesa, znanego amerykańskiego YouTubera i piosenkarza, mogliśmy usłyszeć już jakiś czas temu. Teraz twórca, który nakłaniał nieletnie dziewczyny do wysyłania mu zdjęć oraz filmów o charakterze seksualnym, został skazany na 10 lat więzienia. 


Nagłośniona już blisko 2 lata temu sprawa, znalazła swój finał. Wszystko zaczęło się od filmu autorstwa Aurory Skies, której film z dowodami w tej sprawie w krótkim czasie osiągnął ponad milion wyświetleń na YouTube. Autorka przyznała, że była wielką fanką YouTubera, ale wszystko zmieniło się po tym, jak gwiazda postanowiła do niej napisać. Film, o którym mowa, został opublikowany w serwisie zaledwie 2 dni po aresztowaniu YouTubera, któremu już wtedy postawione zostały pierwsze zarzuty dotyczące pornografii dziecięcej.Na ostatecznie rozwiązanie sprawy i wyrok musieliśmy czekać blisko 2 lata. Najnowsze informacje mówią o tym, że 26-latek został skazany na 10 lat więzienia. Twórca przyznał się, że w 2016 i 2017 roku zachęcił przynajmniej dwie nastolatki do nagrania wideo o charakterze seksualnym, a także kilka innych osób do wysyłania niedozwolonych zdjęć.Źródło: CBS News

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.