Do sieci trafiły kolejne przecieki dotyczące GTA VI

Do sieci trafiły kolejne przecieki dotyczące GTA VI

Od premiery ostatniej gry w uniwersum Grand Theft Auto minęło już sporo czasu. Nic dziwnego więc, że fani serii coraz częściej spekulują na temat tego, jak może wyglądać następna odsłona GTA i kiedy nastąpi jej rynkowy debiut. Najnowsze przecieki tylko dolewają oliwy do ognia.


Plotki na temat niepotwierdzonych projektów zazwyczaj pochodzą od anonimowych osób twierdzących, że "mają znajomości" i wiedzą więcej od przeciętnych użytkowników. Z podobną sytuacją mamy do czynienia właśnie teraz - na forum Reddit opublikowano bowiem informacje o GTA VI, które są podobno w stu procentach prawdziwe.

Okej, ale od początku. Za plotki odpowiada internauta kryjący się pod pseudonimem JackOLantern1982. Uważa on, że wszystkie informacje otrzymał od przyjaciół pracujących swego czasu w takich szanowanych redakcjach jak chociażby Kotaku czy PC Gamer. W poście znaleźć można także wzmiankę o znajomym będącym pracownikiem firmy Rockstar - jego reakcją na te wszystkie doniesienia był jedynie śmiech i stwierdzenie, że "i tak nie mogę rozmawiać z Tobą na ten temat".

Od premiery GTA V minęło już prawie sześć lat. Czas na "szóstkę"!


Jeśli chodzi o same przecieki, to jednym z nich ma być informacja o tym, że GTA VI znajduje się w produkcji już od 2012 roku. Roboczym tytułem gry jest podobno Project Americas, a sam projekt za inspirację obrał sobie serial Narcos od Netflixa.

Lokacje otwarte dla gracza mają być dwie - Vice City oraz fikcyjne miasto wzorowane na brazylijskim Rio de Janeiro. Niektóre misje odbędą się według przecieków także w Liberty City, lecz w tym przypadku zabraknie opcji swobodnego przemieszczania się po mapie.

W odróżnieniu od GTA V, tym razem wcielić się mamy podobno w tylko jednego protagonistę o imieniu Ricardo - będzie on przemycał narkotyki z Vice City do wspomnianej drugiej lokacji. Jak to też bywa w przypadku gier z serii Grand Theft Auto, realizm ma być dosyć luźno wpleciony w typową rozrywkę i uciekanie przed policją.

Oczywiście do tych wszystkich informacji należy podchodzić z odpowiednim dystansem, bo równie dobrze może okazać się, że żadna z plotek nie znajdzie swojego odzwierciedlenia w finalnym produkcie. Tak czy inaczej- przecieki wydają się naprawdę interesujące.

Źródło: Reddit

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.