GTA VI może pojawić się dopiero za kilka lat

GTA VI może pojawić się dopiero za kilka lat

Niedawna plotka o zapowiedzi GTA VI jeszcze w tym roku spaliła na panewce, a na chwile obecną jest już praktycznie pewne, iż nowej odsłony serii Rockstara nie zobaczymy w przyszłym roku. Wygląda na to, że fani cyklu będą zmuszeni poczekać jeszcze dobrych kilka lat. 


Premiera GTA VI, niezależnie od obecnego stanu prac nad grą, zwyczajnie nie jest w najbliższym czasie opłacalna dla Rockstara. Piąta odsłona cyklu niedawno przeskoczyła próg 120 milionów sprzedanych kopii, przynosząc ponad 6 miliardów dolarów przychodu, co czyni GTA V najbardziej kasowym dziełem popkulturowych w historii. Firma wciąż odnotowuje ogromne zyski, płynące głównie z mikropłatności modułu sieciowego gry, w który wciąż gra cała masa graczy. Na chwile obecną, najbardziej prawdopodobną datą premiery "szóstki" wydaje się być przełom 2023 oraz 2024 roku, na co wskazuje plan finansowy opublikowany przez firmę Take-Two Interactive, będącą wydawcą gier Rockstara.Zgodnie z powyższymi wykresami, kwartały od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 mają być wyraźnie aktywniejsze finansowo, a planowane wydatki związane z marketingiem będą sięgać wówczas nawet 90 mln. dolarów. Jedyną grą wymagająca tak potężnego nakładu finansowego jest GTA VI właśnie. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.