GTA V od jutra może być dostępne... za darmo!

GTA V od jutra może być dostępne... za darmo!

GTA V przeżywa teraz swego rodzaju renesans, a to głównie za sprawą trwającej w tej chwili "Wojny Kosmitów". Ta, przyciąga przed monitory prawdziwe tłumy osób chętnych do wzięcia w niej udziału, a możliwe jest, że szansę na dołączenie do zabawy będzie jutro miało znacznie więcej osób!


Jak donosi serwis GRY-OnLine, ich anonimowy, lecz wiarygodny informator donosi, że piąta odsłona cyklu Grand Theft Auto ma od jutra zostać udostępniona całkowicie za darmo w sklepie Epic Games Store. Informacja ta nie została w żaden sposób potwierdzona przez oficjalne źródła, jednak zweryfikowana zostanie w ciągu najbliższej doby. Promocja byłaby dosyć nietuzinkowa, bowiem GTA V, pomimo upływu lat, wciąż sprzedaje się w milionach egzemplarzy. Zaskakująca przecena może być po części spowodowana trwająca w tej chwili w GTA Online "Wojną Kosmitów", która zmotywowała bardzo wielu graczy do ponownego ogrywania tytułu.Czy bezpłatne udostępnienie tytułu, który wciąż sprzedaje się jak świeże bułeczki nie zakrawa o szaleństwo? Otóż, o dziwo nie wydaje się to tak głupim posunięciem. Rockstar w tej chwili zarabia głównie z mikropłatności zaimplementowanych w sieciowym module tytułu, a więc umożliwienie gry wszystkim chętnym, tym bardziej na fali trwającego obecnie wydarzenia, może na dłuższą metę okazać się opłacalnym zagraniem. Grand Theft Auto V żyje głównie dzięki, regularnie aktualizowanemu, GTA Online, a przecena może być związana również z powoli widoczną na horyzoncie, wyczekiwaną szóstą odsłoną cyklu.

Źródło: GRY-OnLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.