GTA V najchętniej oglądaną grą na streamach

GTA V najchętniej oglądaną grą na streamach

Według raportów, GTA V było najchętniej oglądaną grą na streamach w pierwszym kwartale tego roku. Produkcja od Rockstar Games zdetronizowała m.in. League of Legends.


Od premiery GTA V minęło niemalże osiem lat, więc wydawać by się mogło, iż gra naturalnie zacznie tracić na popularności. Tak się oczywiście nie stało. Ciągłe wsparcie dla trybu multiplayer oraz kreatywna społeczność ciągle trzymają "staruszka" przy życiu.

Ba! Wynoszą go nawet na pierwsze miejsce wielu rankingów. Jak możemy wyczytać z raportu Stream Hatchet, GTA V zostało okrzyknięte najchętniej oglądaną grą na streamach. Transmisje z produkcji oglądano w pierwszym kwartale tego roku przez 536,4 mln godzin. Pod uwagę wzięto Twitcha, Facebook Gaming oraz YouTube Gaming.

Źródło: Stream Hatchet


Co ciekawe, tytuł wyprzedził lidera 2020 roku - League of Legends (534 mln godzin). Dlaczego hit od Rockstara tak mocno poszybował w rankingach? "Winne" temu są serwery RP tworzone przez użytkowników - między innymi NoPixel.Odgrywanie ról - m.in. zwykłego obywatela - najwidoczniej niezwykle spodobało się odbiorcom i nie wygląda na to, by ten stan rzeczy miał się niedługo zmienić.

 

Oglądacie streamy z GTA V? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.