Jedna z największych zagadek GTA Online rozwiązana!

Jedna z największych zagadek GTA Online rozwiązana!

Gracze lubią zagadki - rozwiązywanie ich oraz dzielenie się odkryciami z innymi użytkownikami to dla nich czysta przyjemność. Są jednak takie tajemnice, które ukrywane są w kodzie źródłowym produkcji przez bardzo długi czas. Doświadczenie pokazuje natomiast, że prędzej czy później znajdzie się takie grono entuzjastów, które sprosta nawet najgłębiej zakopanemu "skarbowi". 

Tym razem w sieci głośno jest o grupie Chiliad Mystery Guru - członkowie pasjonują się jeszcze nieodkrytych zagadek w grach komputerowych. Ich nowym celem okazała się pewna lokacja w trybie wieloosobowym produkcji GTA V. Długo plotkowało się na temat wyjątkowości miejsca z rozbitym statkiem - nie wiązało się z nim żadne konkretne zadanie. Zapewne rozmowy na ten temat trwałyby jeszcze spory okres czasu, lecz wspomniana wyżej grupa postanowiła nieco zmodyfikować pliki gry - wszystko po to, aby odkryć specjalną misję umieszczoną właśnie w obrębie dziwnej lokacji. Oczywiście od razu pojawiły się zarzuty oszustwa, bo przecież zmieniając kod źródłowy gry, osoby te na własną rękę mogły wymyślić to zadanie. Jedna z osób biorąca udział w procederze komentuje sprawę następująco:
Zgodzę się z tym, że można by to podciągnąć pod modyfikowanie gry. Ale my nie zmienialiśmy żadnej mechanik gry, nie dodawaliśmy nowych rzeczy. Po prostu bawiliśmy się wartościami "prawda", fałsz" w kodzie gry sprawdzając efekty zmian.

Sama misja polega natomiast na tym, że gracze, którzy jej się podjęli stoją naprzeciw znalezionego statku, a potem podejmują walkę z broniącymi go kosmitami. Przebieg całego zadania znajdziecie poniżej:


 

Co sądzicie o tego typu odkryciu? Piszcie!Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!

Trwa wielka wyprzedaż na GOG.com!