GTA miało być pierwotnie grą z dinozaurami

GTA miało być pierwotnie grą z dinozaurami

Kultowa seria gier GTA miała na początku wyglądać zupełnie inaczej, gdyż zakładała atak dinozaurów na miasto. Takie informacje podała osoba pracująca nad pierwszymi odsłonami cyklu.


Colin Macdonald to osoba, która dołączyła do zespołu DMA Design (później Rockstar North) podczas prac nad pierwszym GTA. Jak się okazuje, wtedy wszystko wskazywało na to, że produkcja nie ujrzy światła dziennego.

Pomysł na projekt był niespójny i pierwotnie zakładał atak dinozaurów na miasto. Zadaniem graczy miało być wcielenie się w takiego prehistorycznego stwora i niszczenie wszystkiego, co stanie mu na drodze. Oczywiście zwierzęta zostały później zastąpione dobrze znanymi samochodami.Sama gra niekoniecznie podobała się też deweloperom, którzy prawie przegłosowali porzucenie prac nad nią. Dopiero po długim czasie rozmów doszli do wniosku, iż może wyjść z tego coś dobrego. Na samym początku tytuł miał jednak przytłaczającą ilość błędów i trzeba było go restartować co kilka minut.

Niewiele więc brakowało do tego, by gamingowa branża nigdy nie ujrzała GTA, cyklu tak naprawdę wyznaczającego kierunek rozwoju otwartych światów. Losy potoczyły się jednak w nieco inny sposób i teraz użytkownicy mają do czynienia z wieloma odsłonami cyklu.

No i przy okazji muszą z cierpliwością wyczekiwać "szóstki", której debiut nastąpi co najmniej za kilka lat.

 

Graliście w pierwszą odsłonę GTA? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.