Gry z Xbox One prawdopodobnie trafią na PC!

Gry z Xbox One prawdopodobnie trafią na PC!

Użytkownicy Xbox One i PC z Windowsem 10 do tej pory nie mogli kupować gier na jednym urządzeniu po to, aby grać w nie na drugim. Wraz z kolejną aktualizacją ma się to zmienić.


W ostatnim czasie Microsoft poprosił testerów o grę w State of Decay 2 i zgłaszanie ewentualnych problemów. Nie wyjaśnił jednak, jaki jest tego cel. Nie uległo to uwadze czujnych dziennikarzy i internautów.

Brad Sams, Rafael Riviera, Nazmus Khandaker i twitterowicz o pseudonimie "Walking Cat" odkryli, co kryje się za tajemniczymi testami – analiza mechanizmu State of Decay 2 dała pierwsze odpowiedzi. W odróżnieniu od innych tytułów gra pobiera dane z serwera Xbox One. Ponadto po pobraniu zapisana jest w kontenerze .xvc, wykorzystywanym do tej pory wyłącznie na potrzeby konsoli. Najnowsza wersja Windows 10 rozpoznaje ten format systemowo, pozwalając nawet na instalację gry z poziomu PowerShella. Odkryte zostały również sterowniki używane przez oprogramowanie Xbox One  i dwa nowe API, w których nazwie widnieje "Durango"– kodowe nazewnictwo pierwszej wersji Xbox One.

 Wszystko wskazuje na to, że pełna unifikacja platform gamingowych Microsoftu to już tylko kwestia czasu. Pamiętajmy jednak, że firma wielokrotnie podkreślała niezależność rynku konsol do gier. W takim wypadku jej poczynania nie są przez nas do końca zrozumiałe. Miejmy jednak nadzieję, że przypuszczalne zmiany okażą się stuprocentową prawdą.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.