Grudzień na YouTube - wyświetlenia, oceny i przyrosty fanów!

Grudzień na YouTube - wyświetlenia, oceny i przyrosty fanów!

Rok 2016 już za nami, więc warto przyjrzeć się dokładniej temu, jak wyglądała sytuacja na polskiej scenie YouTube w grudniu. Ogólnie rzecz biorąc - w przycisk subskrybuj w ubiegłym miesiącu kliknięto ponad 3 700 000 razy, a przeciętny kanał opublikował około 6,20 materiałów. Jak dokładnie wyglądało to u najpopularniejszych twórców? Zapraszamy na analizę najnowszego raportu firmy Sotrender.


Najszybciej rosnący

Najwięcej nowych widzów w ubiegłym miesiącu powędrowało do Blowka. W grudniu zyskał on 98 tysięcy subskrypcji. W odniesieniu do całkowitej ilości subskrybentów przyrost ten stanowi 4,4%. Tuż za nim uplasował się kanał Jacka Makarewicza (59 tys. nowych subskrypcji; 11,5% całości) oraz Stuu Games (58 tys. nowych subskrypcji; 2,7% całości).

1a

Najchętniej oglądani


Jeśli chodzi o YouTuberów to na pierwszym miejscu pod względem największej ilości odsłon w ubiegłym miesiącu znajduje się Jacek Makarewicz z prawie 26 milionami wyświetleń. Z nieco ponad 20 milionami odsłon na drugim miejscu plasuje się kanał AbstrachujeTV, ostatnie miejsce podium zajął Izak z prawie 14 milionami wyświetleń. Dostrzec można wiele marek, które w grudniu zalewały polski internet świątecznymi reklamami.

2a

Najwięcej subskrybentów


W październikowym raporcie informowaliśmy Was o zajęciu przez Roja dziesiątego miejsca w rankingu polskich twórców. W grudniu kanał Patryka spadł o jedno miejsce w dół plasując się ponownie za skkf. Jeśli chodzi o resztę zmian - MULTI zastąpił Remigiusza Maciaszka wstępując na miejsce 15.

3a

Najwięcej aktywności


Największy skok aktywności w komentarzach zauważyć możemy na kanale GlamPaulaTV, który podskoczył w rankingu o 61 miejsc. O trzynaście pozycji wzniósł się także Karolek, a o 11 Ponki. Wzrosty aktywności widoczne są także użytkowników takich jak dealereq, IsAmUxPompa, TheHogaty, RoxMb oraz Stuu Games.4

Najbardziej interaktywne


Najbardziej interaktywnym kanałem w grudniu nadal jest Blowek, a największy skok zaliczył Boxdel podnosząc się w rankingu o 68 pozycji. Poza tym Ponki wzniosły się o pięć miejsc.

5

Najczęściej oceniani


Zdecydowanie najwięcej ocen w ostatnim miesiącu minionego roku miał Blowek, bo aż 930 tysięcy. Za nim uplasował się reZigiusz z pół miliona mniejszym wynikiem. Największy skok możemy zauważyć jednak u Boxdela, który zajął piąte miejsce wznosząc się o 50 miejsc z 350 tysiącami ocen.

6

W ciągu najbliższych dni opublikujemy również analizy poszczególnych kategorii – Gaming, Rozrywka oraz Lifestyle. Jeśli podobają Wam się analizy raportów Sotrender, koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Pełen raport dostępny tutaj.

QUIZ! Co wydarzyło się w 2016 na polskim YouTube? Sprawdź swoją wiedzę, kliknij tutaj. 

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Ile zarabiają polscy YouTuberzy? Raport APYnews [INFOGRAFIKA]

Oto najchętniej oglądani vlogerzy z kwietnia! #2

Stuu i Rezigiusz najchętniej oglądanymi gamerami w kwietniu! Sprawdź dokładne statystyki!

Kwiecień na YouTube – wyświetlenia, oceny i przyrosty fanów!

Sprawdź najpopularniejsze kanały rozrywkowe w lutym

Oto najchętniej oglądani vlogerzy lutego!