Startuje piąta edycja Grand Video Awards!

Startuje piąta edycja Grand Video Awards!

Piąta edycja konkursu dla najlepszych twórców wideo w sieci - Grand Video Awards, została oficjalnie ogłoszona! Poszerzone jury, dziesięć kategorii konkursowych oraz nagrody specjalne za Kanał Roku, Debiut Roku i Nagroda Widzów to tylko część tego co czeka nas w związku z tym wydarzeniem.


Czym jest Grand Video Awards?

Ideą GVA jest honorowanie najbardziej nowatorskich autorów materiałów wideo, promocja najlepszej twórczości w polskiej sieci oraz budowanie przestrzeni do spotkania przedstawicieli największych marek z twórcami wideo. Przesłanie jakie idzie za konkursem znajduje swoje odzwierciedlenie już piąty rok z rzędu. Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono tegoroczną edycję, a co za tym idzie, uruchomiono formularz zgłoszeniowy!Jak zgłosić się do konkursu?

Zgłoszenia filmów będą przyjmowane do 8 września 2019 roku przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowe www.grandvideoawards.pl. W tym roku materiały do konkursu można zgłaszać aż w dziesięciu kategoriach. Są to:
- Branded Content
- Gaming
- Hobby, podróże, sport
- Beauty, fashion, food
- Edukacja, nauka, technika
- Publicystyka i wideorozmowa
- Muzyka
- Wideotutorial
- Kultura i sztuka
- Rozrywka i komedia

W tegorocznej edycji konkursu nie zabraknie także nagród dodatkowych od partnerów gali. W tym roku przedstawiciele Mastercard nagrodzą najlepszy spośród nadesłanych filmów, a jego autor otrzyma nagrodę w postaci wyjątkowej niespodzianki na rozpoczęcie czegoś bezcennego. Kolejną z nagród specjalnych przyzna Warszawska Szkoła Filmowa, która wybierze jednego laureata i nagrodzi go bezpłatnym rocznym kursem reżysersko-operatorskim lub montażowym. Tak jak w poprzednich latach jedną z nagród specjalnych wręczy także Audio Network - będzie to roczny bezpłatny dostęp do banku muzycznego platformy. Aby ubiegać się o tę nagrodę należy wykorzystać muzykę z bazy Audio Network w filmie zgłoszonym, do którejkolwiek kategorii konkursu. W celu uzyskania dostępu do wspomnianej bazy muzycznej należy napisać mail na adres [email protected] Po raz drugi w historii gali nagrodę przyzna także Miasto Stołeczne Warszawa, do której utworzono specjalną kategorię - "Warszawa"!


Jak zawsze wszystkie zgłoszone materiały wideo oceni jury. W tym roku w jego skład wejdą specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy zajmujący się produkcją telewizyjną, filmową i internetową, eksperci z agencji reklamowych, uznani twórcy wideo w sieci oraz przedstawiciele sieci partnerskich. Zwycięzców V edycji Grand Video Awards poznamy podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się już w październiku w Warszawie. O szczegółach tego wydarzenia, będziemy informować was na naszej stronie internetowej.

Partnerami gali zostały takie firmy jak: UPC, Mastercard, Fujifilm, Raben, Audio Network, Warszawska Szkoła Filmowa, Miasto Stołeczne Warszawa, Asus, Digital Knowledge Village, Film Garden, Digital Beast oraz najpopularniejsze polskie sieci partnerskie: Gamellon, GetHero, LifeTube, TalentMedia, Video Brothers. Patronami medialnymi zostały natomiast: Wirtualna Polska, Filmweb, Jet Line, Brand 24, YT 360 i Reach a Blogger. Do tego zaszczytnego grona dołączył także nasz portal - APYnews.pl. Śledźcie naszą stronę, aby nie przegapić najważniejszych informacji dotyczących gali! Weźmiecie udział w tegorocznej edycji konkursu Grand Video Awards?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.