Gracze Xbox'a lepsi od użytkowników PS4 i PC?

Gracze Xbox'a lepsi od użytkowników PS4 i PC?

Posiadacze PlayStation 4 i komputerów osobistych nie mogą się równać z użytkownikami Xboxa jeśli chodzi o zdolności reagowania i precyzję – tak przynajmniej wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez LG we współpracy z Activision. 


Czasy reakcji graczy PC i graczy konsolowych był powodem do dyskusji od lat, więc postanowiliśmy po prostu poddać ich testom. - mówi David Hall, Menedżer ds. Marketingu z LG

Nie od dziś wiadomo, że pomiędzy zwolennikami PlayStation, Xboxa i PC toczy się zażarta wojna. LG wraz z Activision postanowili narobić trochę szumu medialnego, rzekomo rozstrzygając raz na zawsze która grupa graczy jest tak naprawdę najlepsza. A wyniki mogą szokować! Jak wynika z komunikatu prasowego LG, analizy wykazały, że gracze konsolowi (a przede wszystkim właściciele Xbox) mają lepsze zdolności reagowania niż gracze komputerowi.


Ponad 1400 graczy wzięło udział w LG Elite Reaction Test, stworzonym we współpracy z Activision. Gracze komputerowi mieli najgorsze wyniki ze średnią precyzją reakcji na poziomie 67,7%, w porównaniu do graczy Xboxa, którzy mieli średnią na poziomie 77,1%. Podczas testu użytkownicy musieli kliknąć na cele, które zmieniały kolor z zielonego na czerwony. Im szybsza reakcja i kliknięcie, tym lepszy wynik.

Pod względem liczby trafionych celów gracze Xbox wypadli najlepiej trafiając w 78% przypadków, gracze PlayStation osiągnęli wynik 74%, podczas gdy gracze komputerowi trafiali w 70% przypadków. Chociaż gracze komputerowi trafiali mniej celów niż gracze konsolowi, to jednak najszybciej reagowali. Według testu, użytkownicy komputerów osobistych byli niemal dwa razy szybsi od graczy konsoli Microsoftu, co niestety nie przekładało się na precyzję.Ogólna punktacja w teście wygląda następująco: Xbox ze średnią punktów 79,7, PlayStation ze średnią 71,9 i PC na ostatniej lokacie ze średnią 62,2. Jeżeli chcecie, możecie na własnej skórze sprawdzić swoje umiejętności w teście LG Elite Reaction, przygotowanym z okazji wydania najnowszej odsłony Call of Duty.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu