Gracze odwzorowali Night City w Minecrafcie

Gracze odwzorowali Night City w Minecrafcie

Ostatnio najgłośniejszym tematem wśród graczy jest zdecydowanie Cyberpunk 2077.  W Internecie zaczęły pojawiać się coraz to bardziej kreatywne projekty związane z tą grą. Jednym z ciekawszych jest dzieło grupy Elysium Fire, która stworzyła miasto inspirowane Night City w Minecrafcie.


Elysium Fire to składająca się z 15 osób grupa miłośników Minecrafta. Ze zwykłych sześcianów potrafią zrobić coś, co zachwyca ludzi na całym świecie. Tym razem ich inspiracją był Cyberpunk 2077.Nad tą modyfikacją do Minecrafta pracowali okrągłe 2 lata. Jak wiemy, Cyberpunk 2077 został wydany 10 grudnia tego roku, więc fanowskie odwierciedlenie Night City nie jest idealne. Twórcy wręcz zaznaczają, że oryginał był tylko inspiracją pochodzącą przede wszystkim z grafik koncepcyjnych. Nie byli w stanie wykonać idealnej kopii na czas premiery.

Źródło: YouTube (Elysium Fire)


Nie mniej jednak Minecraftowe Night City wprawia w podziw. Elysium Fire podzieliło się z fanami filmikiem przedstawiającym proces tworzenia tego projektu:


Miasto składa się z sześciu dzielnic. Podobnie jak w Cyberpunku 2077, można tutaj cieszyć się efektami ray tracingu w Minecraft RTX Edition po wgraniu paczki Neon District RTX. Oczywiście potrzebny jest do tego mocny PC z kartą graficzną GeForce RTX. Jednak jest nadzieja. Założyciel grupy Elysium Fire - Jeremy Sanchez - poinformował, że przy dobrych ustawieniach możliwe jest odwiedzenie futurystycznego miasta na komputerze wyposażonym w podzespoły pokroju procesora Intel Core i5 starszych generacji i karty graficznej GeForce GTX 970.

Jak wasze wrażenia? Czy Minecraftowe Night City pozwala wam wczuć się w klimat Cyberpunka 2077?

Źródło: YouTube (Elysium Fire)

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.