Gracze Minecraft po latach odkryli zagadkę ekranu startowego

Gracze Minecraft po latach odkryli zagadkę ekranu startowego

Minecraft od wielu lat tworzy wielką społeczność zaangażowaną w losy gry, a z każdym miesiącem odkrywane są nowe ciekawostki z kwadratowego świata. Tym razem graczom udało się rozwikłać zagadkę ekranu startowego dzieła Mojangu!


Odkrycie dotyczy mapy, której krajobraz ukazany jest na ekranie startowym gry. Do tej pory tajemnicą był seed mapy, na którym wykonana została panorama. Tymczasem, członkowie zespołu [email protected] postanowili zrobić wszystko, aby go zdobyć. W tym celu stworzyli specjalny program do wyszukiwania terenu i z pomocą platformy BOINC połączyli moc obliczeniową swoich komputerów, aby dojść do tytułowego odkrycia. Po niecałych 24 godzinach działania programu, ukazał się seed poszukiwanej mapy. Ukazany seed to: 2151901553968352745 (Minecarft Beta 1.7.3) natomiast koordynaty miejsca z ekranu startowego to: X=61,48~, Y=75, Z=-68,73.Kultowy ekran startowy z wspomnianą mapą pojawił się po raz pierwszy jeszcze przed oficjalną premierą Minecarfta w wersji beta. Ekran witał przez wiele lat graczy na całym świecie aż do lipca 2018 roku, kiedy to zniknął po jednej z aktualizacji.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.