Gracze Minecraft po 10 latach odnaleźli lokalizację Herobrine

Gracze Minecraft po 10 latach odnaleźli lokalizację Herobrine

Kolejne wielkie odkrycie w świecie Minecrafta! Odnaleziono świat ze słynnej creepypasty, w której straszył Herobrine.


Zapewne każdy kto grał w Minecrafta kojarzy złego bliźniaka głównego bohatera, który w 2010 roku pojawił się w znanej creepypaście. Ta postać swoimi charakterystycznymi białymi oczami budziła strach w niejednym graczu. Twórcy w 2011 roku niby zaprzeczyli jego istnieniu, ale niewiele osób w to uwierzyło.

W Internecie chodził słynny zrzut ekranu, który potwierdzał, że Herobrine gdzieś tam jest i tylko czeka na odnalezienie. Wielu śmiałków starało się tego dokonać, ale nikomu to się nie udało. Jednak jest nadzieja, niedawno odnaleziono świat, w którym zrobiono tego screena!

Źródło: minecraftathome.com


We wrześniu zeszłego roku grupa [email protected] rozpoczęła poszukiwania świata z powyższego screena. Aż w końcu 16 stycznia udało im się odnaleźć seed, a tylko kilka dni później to wyjątkowe miejsce. Niestety Herobrine'a jeszcze nie spotkano.

Jeśli chcecie zagrać w świecie, gdzie rzekomo istnieje legendarny Herobrine musicie uruchomić Minecrafta w wersji Java Edition. W opcjach uruchamiania należy zaznaczyć "Wersje historyczne", a następnie wybrać wersję a.1.0.16. Żeby przenieść się do dokładnej lokalizacji ze słynnego zrzutu ekranu należy pobrać gotowy zapis pliku ze strony członków [email protected].


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.