Gracze FUT w FIFA 22 stracili setki tysięcy złotych przez hakerów

Gracze FUT w FIFA 22 stracili setki tysięcy złotych przez hakerów

Gracze FIFA Ultimate Team w ostatnim czasie stali się obiektem licznych ataków ze strony hakerów. Wśród ofiar oszustw byli zarówno zwykli gracze, jak i znani streamerzy. Na procederze mogli stracić nawet 100 tysięcy dolarów. EA już zareagowało w sprawie i udostępniło oświadczenie.


Tryb FUT w grze FIFA pozwala Electronic Arts na osiągnięcie ogromnych przychodów. Gracze, którzy z niego korzystają, często używają licznych transakcji w celu zakupienia coinsów czy kart zawodników. Niestety, takie miejsce jest idealnym celem dla hakerów, którzy w ostatnim czasie upodobali sobie graczy FUTa. Co jeszcze ciekawsze, w całym procederze nieświadomie "pomaga" im samo EA. W jaki sposób?

Wszystko przez to, że hakerzy podszywają się pod właścicieli profili (szczególnie tych, które potencjalnie mogą być dużo warte) i proszą EA o zmianę e-maila do odebrania kodu do zalogowania się na nowym urządzeniu. Dalej wchodzą na profil oraz wykradają coinsy przekazując je na inne konto.Wśród pokrzywdzonych w wyniku takiego ataku znalazł się m.in. streamer FUT Donkey, który nagłośnił sprawę na swoim Twitterze. Poszkodowanych było jednak znacznie więcej, a według niektórych wyliczeń na oszustwie mogli stracić ok. 100 tysięcy dolarów (ponad 400 tys. złotych). W związku z licznymi stratami, wśród graczy padły także oskarżenia w stronę EA i niekompetencji ich pracowników. b Co na to Electronic Arts?

Oświadczeniem w sprawie podzielił się sam rzecznik EA, który dyplomatycznie odpowiedział, że ich firma jest świadoma procederu i w tej chwili prowadzi dochodzenie w sprawie. Electronic Arts ma także współpracować ze znanymi streamerami, którzy zostali w ten sposób oszukani. Los zwykłych graczy nie jest jednak znany, a niektóre środki z pewnością będzie trudno odzyskać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.