Powstała gra ukazująca walkę PewDiePie z T-Series!

Powstała gra ukazująca walkę PewDiePie z T-Series!

Zażarta walka Felixa "PewDiePie" Kjellberga z indyjską wytwórnią muzyczną T-Series o miano największego kanału na YouTube stała się inspiracją do stworzenia niezależnej gry wideo.


Gra Zero Deaths umieszcza Felixa w postapokaliptycznym świecie, w którym musi uchronić świat przed nacierającą armią sub botów (fałszywych subskrybentów). Jest to oczywista aluzja do toczącej się od miesięcy walki PewDiePie'a z T-Series – największym kanałem muzycznym na świecie, który został oskarżony o wykorzystywanie sub botów do zwiększenia liczby subskrybentów.Zero Deaths jest dziełem niezależnego programisty Thomasa Brusha, który oparł fabułę i wątki na vlogach Felixa. Gra nie jest oficjalnie wspierana przez PewDiePie'a, ale Brush otrzymał pozwolenie, by wykorzystać jego pseudonim i kwestie. Jak sam autor gry wspomina, produkcja powstała w zaledwie 14 dni, a społeczność YouTube'a i Reddita czynnie zaangażowała się w projekt.

Mimo wyraźnych sugestii, Zero Deaths nie skupia się bezpośrednio na walce Szweda z Bollywoodzkim gigantem o największą ilość subskrypcji. Kanał T-Series nigdzie nie jest wspomniany wprost w czasie rozgrywki, by nie wywołać kontrowersji lub niepotrzebnych pozwów.
Poprzez tę grę chciałbym pokazać, co mogłoby stać się ze światem, gdyby internet został nagle zmanipulowany, algorytmy zostały przeprogramowane, a sub boty przejęły pełną kontrolę. – mówi Brush o Zero Deaths

Zabawna gra miała swoją premierę 12 marca 2019. Można pobrać ją na oficjalnej stronie za darmo, bądź wpłacając dobrowolną daninę.