Overwatch staje się coraz popularniejszy!

Overwatch staje się coraz popularniejszy!

Na rynku e-sportu dotychczas panowała monotonia. Nic nowego, jedyne gry, które były oblegane przez graczy i e-sportowców to League of Legends, Hearthstone, Counter-Strike: Global Offensive, Starcraft i tak w kółko. Jakiś czas temu Blizzard wypuścił na świat swoje nowe dziecko, które obróciło środowisko graczy o 180 stopni. Sprawdźcie sami!


Wielu graczy spisywało Overwatcha na straty, w tym Nexos (YouTuber z 70 tys. subskrypcjami na koncie), na którego materiale bazujemy. Bardzo szybko przekonał się natomiast, że gra ta ma ogromny potencjał i może przebić topowe gry multiplayer. Gra na początku wydawała się niczym nadzwyczajnym. Nexos grał w Overwatcha tylko i wyłącznie ze znajomymi od święta. Od momentu wprowadzenia trybu rankingowego, wciągnął się w wirtualny świat Blizzarda.


Według statystyk, nie tylko on pokochał tę produkcję. Nawet Koreańczycy, którzy zachwycali się od ponad 4 lat grą League of Legends powoli przechodzą na Overwatcha. Świeży FPS góruje w kafejkach internetowych, a gracze starają się być coraz lepsi w grę ze stajni Blizzarda. Statystyki mówią same za siebie:
Popularność overwatcha w cafejkach internetowych KOREA źródło:cdn.idigitaltimes.com

Kolejnym argumentem przytoczonym przez Nexosa jest reddit czyli jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych. Na portaulu tym,  Overwatch podbija serca użytkowników, którzy codziennie wrzucają setki filmów, w których zdobywają "play of the game". Na dział Overwatch na reddit pozytywnie wpływa też zaangażowanie developerów, którzy regularnie informują graczy o bieżących aktualizacjach oraz zapowiadają tam plany związane z przyszłością gry. W pewnym momencie Overwatch był popularniejszy od głównej strony reddita. Zdarza się to bardzo rzadko i nie trwa to zbyt długo.
źródło:craveonline.com źródło:craveonline.com

Genialnym aspektem, który przyciąga graczy jest system rankingowy, który nadał drugie życie wielu tytułom. Idealnym przykładem jest Counter-Strike: Global Offensive, który zrobił boom dzięki rankedom oraz zapotrzebowaniu na e-sport. W Overwatch'u zdecydowanie dają one rade! Wyszukiwanie przeciwników trwa mniej niż minutę, balans postaci nie jest perfekcyjny, ale za to każda postać jest grana. Rangi wyglądają bardzo podobnie jak w Hotsie. Mamy dywizje od 1 do 100, im większa tym lepsza:


giphy

Nexos bardzo trafnie zauważył, że marketing i fundusze przeznaczone na tą grę jest przeogromny! Liczne reklamy telewizyjne, kampanie w Internecie, sponsorowane materiały oraz specjalne eventy poświęcone tej grze. Idealnym przykładem jest youtubowe wydarzenie "overwatch all stars", o którym pisaliśmy (tutaj)
Overwatch Allstars Naciśnij na obrazek, aby przejść do artykułu

Jeśli chcielibyście zobaczyć materiał, na którym bazowaliśmy to sprawdźcie film Nexosa! Chłopak się postarał, więc musimy o nim wspomnieć!
Blizzard ma szansę zawojować rynkiem e-sportu? Counter strike odejdzie na bok? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!