Overwatch staje się coraz popularniejszy!

Overwatch staje się coraz popularniejszy!

Na rynku e-sportu dotychczas panowała monotonia. Nic nowego, jedyne gry, które były oblegane przez graczy i e-sportowców to League of Legends, Hearthstone, Counter-Strike: Global Offensive, Starcraft i tak w kółko. Jakiś czas temu Blizzard wypuścił na świat swoje nowe dziecko, które obróciło środowisko graczy o 180 stopni. Sprawdźcie sami!


Wielu graczy spisywało Overwatcha na straty, w tym Nexos (YouTuber z 70 tys. subskrypcjami na koncie), na którego materiale bazujemy. Bardzo szybko przekonał się natomiast, że gra ta ma ogromny potencjał i może przebić topowe gry multiplayer. Gra na początku wydawała się niczym nadzwyczajnym. Nexos grał w Overwatcha tylko i wyłącznie ze znajomymi od święta. Od momentu wprowadzenia trybu rankingowego, wciągnął się w wirtualny świat Blizzarda.


Według statystyk, nie tylko on pokochał tę produkcję. Nawet Koreańczycy, którzy zachwycali się od ponad 4 lat grą League of Legends powoli przechodzą na Overwatcha. Świeży FPS góruje w kafejkach internetowych, a gracze starają się być coraz lepsi w grę ze stajni Blizzarda. Statystyki mówią same za siebie:
Popularność overwatcha w cafejkach internetowych KOREA źródło:cdn.idigitaltimes.com

Kolejnym argumentem przytoczonym przez Nexosa jest reddit czyli jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych. Na portaulu tym,  Overwatch podbija serca użytkowników, którzy codziennie wrzucają setki filmów, w których zdobywają "play of the game". Na dział Overwatch na reddit pozytywnie wpływa też zaangażowanie developerów, którzy regularnie informują graczy o bieżących aktualizacjach oraz zapowiadają tam plany związane z przyszłością gry. W pewnym momencie Overwatch był popularniejszy od głównej strony reddita. Zdarza się to bardzo rzadko i nie trwa to zbyt długo.
źródło:craveonline.com źródło:craveonline.com

Genialnym aspektem, który przyciąga graczy jest system rankingowy, który nadał drugie życie wielu tytułom. Idealnym przykładem jest Counter-Strike: Global Offensive, który zrobił boom dzięki rankedom oraz zapotrzebowaniu na e-sport. W Overwatch'u zdecydowanie dają one rade! Wyszukiwanie przeciwników trwa mniej niż minutę, balans postaci nie jest perfekcyjny, ale za to każda postać jest grana. Rangi wyglądają bardzo podobnie jak w Hotsie. Mamy dywizje od 1 do 100, im większa tym lepsza:


giphy

Nexos bardzo trafnie zauważył, że marketing i fundusze przeznaczone na tą grę jest przeogromny! Liczne reklamy telewizyjne, kampanie w Internecie, sponsorowane materiały oraz specjalne eventy poświęcone tej grze. Idealnym przykładem jest youtubowe wydarzenie "overwatch all stars", o którym pisaliśmy (tutaj)
Overwatch Allstars Naciśnij na obrazek, aby przejść do artykułu

Jeśli chcielibyście zobaczyć materiał, na którym bazowaliśmy to sprawdźcie film Nexosa! Chłopak się postarał, więc musimy o nim wspomnieć!
Blizzard ma szansę zawojować rynkiem e-sportu? Counter strike odejdzie na bok? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl