Aktorka z Gry o Tron zdradziła, kiedy powróci Gra o Tron!

Aktorka z Gry o Tron zdradziła, kiedy powróci Gra o Tron!

Koniec Gry o Tron pozostawi pustkę w sercach milionów ludzi na całym świecie. Dobra wiadomość jest taka, że czeka nas jeszcze jeden sezon i przyjdzie nam jeszcze trochę na niego poczekać... No, może to nie jest taka dobra wiadomość. Jednak na pewno gorszą jest to, że 8 sezon Gry o Tron będzie ostatnim. Nie jest jednak tak źle i tli się promyczek nadziei, który być może zapełni nam pustkę w sercu.


Nie wiadomo było, kiedy Gra o Tron powróci na mały ekran. Mówiło się o 2018 lub 2019 roku. Jedna z aktorek z Gry o Tron - Sophie Turner, czyli serialowa Sansa opowiedziała o etapie prac nad finałowym sezonem:
Zaczęliśmy w październiku, więc jesteśmy może w jednej dziesiątej drogi. Nie, nie, zostało nam jakieś sześć, siedem miesięcy.To oznacza, że Gry o Tron na pewno nie możemy spodziewać się w 2018 roku. Samo kręcenie serialu i scen zajmie wiele miesięcy, a na postprodukcję trzeba przeznaczyć kolejne miesiące żmudnej pracy.

Chociaż finałowy sezon będzie miał tylko 7 odcinków, czyli o 3 mniej niż wszystkie sezony, to odcinki serialu będą dłuższe. Ponadto zaplanowane są 2 wielkie batalie, które wymagają dużo więcej pracy niż inne sceny. Prace nad Grą o Tron wydłużają się również dlatego, że większość wątków będzie prowadzonych już w tej samej linii czasowej, co wymaga zebrania wszystkich ekip w jednym czasie i miejscu.

Co stanie się z fanami Gry o Tron po jej zakończeniu? Prawdopodobnie nie będą oni musieli oglądać serialu od początku, tylko po to, by zapełnić pustkę w swoim życiu. Choć i tacy się pewnie znajdą. Dużo mówi się o spin-offie Gry o Tron, czyli serialu opartym o uniwersum Gry o Tron, jednak nieporuszającym głównych wątków fabularnych. Według George'a R. R. Martina w spin-offach możliwe są tylko prequele wydarzeń, które znamy z Gry o Tron. Najwcześniej spin-off Gry o Tron mógłby ukazać się w 2020 roku, czyli po zakończeniu serialowego hitu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.