Powstała gra, która polega na kradzieży rosyjskich czołgów za pomocą traktora

Powstała gra, która polega na kradzieży rosyjskich czołgów za pomocą traktora

Już ponad dwa miesiące trwa rozpoczęta przez Rosję wojna na Ukrainie. W pierwszych tygodniach inwazji, w sieci furorę zrobiły ukraińskie traktory, które kradły pozostawione na polu bitwy rosyjskie czołgi. Na podstawie tych niezwykle medialnych historii, deweloperzy z Ukrainy stworzyli nową grę.


Gra nosi tytuł Ukrainian fArmy i jak głoszą deweloperzy, powstała ona aby zwrócić uwagę graczy na tragedię, która dotyka mieszkańców za naszą wschodnią granicą. W nowej produkcji studia sterujemy traktorem w poszukiwaniu rosyjskich pojazdów wojskowych. Celem natomiast jest ich odholowanie do naszego gospodarstwa rolnego. Podczas rozgrywki musimy uważać na trwający ostrzał artyleryjski, a całe zadanie musimy wykonać w odpowiednim czasie.Tytułowa gra została także doceniona przez Ministerstwo Obrony Ukrainy, które udostępniło informacje o produkcji w swoich oficjalnych mediach społecznościowych. Trzeba przyznać, że samo stworzenie gry i udostępnienie jej przez taki profil, jest kolejnym sukcesem ukraińskiego PR-u i wbiciem szpilki w przekaz medialny przeciwnika.Produkcja Ukrainian fArmy dostępna jest na platformie itch io. i zagramy w nią na Windowsie, macOS oraz Linuxie. Co ważne, gra dostępna jest za darmo, jednak twórcy tytułu zachęcają wszystkich graczy do wsparcia finansowego na rzecz Ukrainy, w tym organizacji humanitarnych działających aktualnie na obszarze objętym wojną.

 

Co uważacie o pomyśle na taką nietypową produkcję? Zagracie w Ukrainian fArmy?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.