Znana bajka

Znana bajka "Było sobie życie" pojawi się w postaci gry

Polacy stworzą grę opartą na kultowym francuskim serialu animowanym "Było sobie życie". Premiera została zaplanowana na 2023 rok.


"Było sobie życie" to francuski serial animowany z cyklu "Było sobie...", emitowany od 1987 roku. W Polsce miał swoją premierę na kanale TVP1 w tym samym roku. Obecnie dostępny jest m. in. w serwisie Netflix. Twórcy serialu przedstawiają w zabawny, a przede wszystkim pouczający sposób ludzkie ciało. Zgłębiają tajemnice jego ewolucji i funkcjonowania.

Źródło: Netflix


Polska spółka CreativeForge Games zauważyła potencjał w tym serialu. Dlatego też niedawno nawiązała współpracę z francuską firmą PROCIDIS odpowiedzialną za jego produkcję. Co wyniknie z tej kooperacji?

Krzysztof Magda - prezes firmy - skomentował to:
Mamy zamiar stworzyć grę na podstawie serialu Było Sobie Życie. Będzie to tytuł łączący w sobie elementy zręcznościowe, akcji oraz edukacyjne - zależy nam, aby wątek edukacyjny został oprawiony w atrakcyjną dla graczy formę. W grze znajdą się postacie dobrze znane fanom animowanej serii, a fabuła serialu zostanie przez nas rozwinięta.

Premiera gry zaplanowana została dopiero na 2023 rok. Na szczęście już wiadomo, że będzie ona dostępna na PC, Xbox Series X, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.