Gothic Remake zadebiutuje na PlayStation 5 oraz Xbox Series X

Gothic Remake zadebiutuje na PlayStation 5 oraz Xbox Series X

Firma THQ Nordic poinformowała wczoraj (19.02), że remake pierwszej części gry Gothic naprawdę powstanie. Przy okazji poinformowano, iż produkcja zadebiutuje na trzech platformach: PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.


Zapowiedź remake'u została opublikowana w grudniu zeszłego roku. THQ Nordic umożliwiło wtedy graczom zapoznanie się z prototypem gry poprzez opcję pobrania i zagrania w tzw. Playable Teaser. Społeczność została także poproszona o wyrażanie swoich opinii oraz oczekiwań w specjalnie przygotowanej ankiecie.W czwartek (19.02) ukazało się oświadczenie THQ Nordic potwierdzające, że odświeżona wersja gry Gothic naprawdę powstanie. Deweloperzy podziękowali za pozostawione recenzje i wskazówki - swoje przemyślenia przesłało ponad 42 tys. graczy - oraz poinformowali o platformach, na które trafi remake.

Produkcja zadebiutuje na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Brak obecności na konsolach obecnej generacji spowodowana jest tym, że gra swoją premierę będzie miała najwcześniej w 2021 roku.

 

Co sądzicie o nadchodzącym Gothic Remake? Dajcie znać w komentarzach! 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.