Remake Gothica 2 również możliwy!

Remake Gothica 2 również możliwy!

Kilka dni temu mieliśmy do czynienia z udostępnieniem prototypu odświeżonego Gothica. W momencie, gdy nie wiadomo nawet czy twórcy produkcji zdecydują się ostatecznie na wskrzeszenie kultowej gry... to już pojawiają się głosy o wzięciu na ruszt także Gothica 2.


Zapewne dla wielu fanów legendarnego tytułu od studia Piranha Bytes ogłoszenie o ambitnych planach firmy THQ Nordic było niebywałym zaskoczeniem. Sam przecierałem oczy ze zdumienia, gdy zobaczyłem hasztag (#ReturnToColony) na Twitterze oraz pierwsze zrzuty ekranu z odświeżonego Gothica.

Emocje po kilku dniach już opadły - zwłaszcza, że plany THQ Nordic są obecnie mętne i nie wiadomo czy studio zdecyduje się na kontynuowanie projektu. Wszystko zależy od opinii oraz sugestii fanów. Tych przybywa z każdym dniem. Nie przeszkodziło to jednak deweloperom w wysnuciu dosyć odważnej hipotezy.Jak twierdzi Community Manager w THQ Nordic (pseudonim Zyddie) - spółka zastanawia się nad "odrestaurowaniem" pozostałych dwóch części trylogii. Są to jednak plany bardzo odległe i zależące w pełni od przyjęcia przez fanów remake'u oryginalnego Gothica.

Zyddie przypuszcza, iż potencjalna data premiery odświeżonego Gothica 1 to rok 2022 lub 2023. Studio odczekać by miało po debiucie gry około rok lub dwa i dopiero wtedy rozpocząć pracę nad remakem kolejnej produkcji z cyklu.

Warto zaznaczyć, iż mówimy o odważnych rozmyślaniach Community Managera firmy. Na oficjalne oświadczenie poczekamy co najmniej kilka lat. Fani Gothica myślą obecnie zapewne nad tym, czy remake "jedynki" w ogóle powstanie. O tym dowiemy się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

 

Co sądzicie o planach spółki THQ Nordic? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.