Google zapewnia, że nie czyta naszych maili

Google zapewnia, że nie czyta naszych maili

Całkiem niedawno w sieci pojawiła się plotka głosząca, jakoby deweloperzy aplikacji mieli ułatwiony dostęp do wiadomości użytkowników poczty od Google, a sama firma również przeglądała ich e-maile. Korporacja nie czekała długo i wystosowała w tej sprawie odpowiedni komunikat. 


Koncern z Moutain View jednoznacznie ustosunkował się do obiegających internet wiadomości - pracownicy spółki nie przeglądają ani nie czytają e-maili swoich użytkowników. W oświadczeniu wspomniane zostało również to, że od ponad roku Google nie skanuje już wiadomości w celu łatwiejszej personalizacji reklam.

Google stanowczo ustosunkowało się do coraz głośniejszych plotek


Korporacja nie omieszkała również zapowiedzieć bardzo istotnej zmiany - od teraz zewnętrzni twórcy aplikacji mają być bardziej kontrolowani w kwestii wykorzystywania maili swoich użytkowników. Deweloperzy zostaną zmuszeni w ten sposób to korzystania tylko z tych danych, które są niezbędne do działania danego programu.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.