Google zamyka aplikację Street View i usługę Hangouts

Google zamyka aplikację Street View i usługę Hangouts

Google właśnie poinformowało o zakończeniu wsparcia dla aplikacji Street View oraz całkowitym zamknięciu usługi Hangouts. Co to oznacza dla użytkowników?


Zacznijmy od aplikacji Street View, która do tej pory była dostępna na urządzeniach z Androidem oraz iOS. Jak podało Google, wkrótce popularna usługa zniknie z cyfrowych sklepów z aplikacjami.

Choć gigant nie podał oficjalnych powodów tej decyzji, wydaje się jasne, że jest to związane z brakiem opłacalności dalszego wsparcia aplikacji, która oferuje funkcję dostępną w Mapach. Użytkownicy nie muszą mieć zatem powodów do paniki, Street View i jej najważniejsze opcje nadal będą dostępne, ale w ramach głównej aplikacji Google Maps.Nieco inaczej wygląda sprawa dotycząca usługi Google Hangouts. Komunikator, który umożliwiał rozmowy tekstowe, wideo oraz czat głosowy, został wczoraj oficjalnie wyłączony.

Aplikacja, która działała od maja 2013 roku doczekała się do tej pory ponad 5 mld pobrań, jednak w ostatnich latach jej popularność zaczęła gwałtowanie spadać. Powodem była liczna i dużo lepsza konkurencja, która zaczęła prześcigać usługę giganta. Choć Google Hangouts zostało oficjalnie zamknięte, część funkcji usługi zostanie zastąpiona teraz przez Google Chat.


Co uważacie o kolejnych usługach, które zostały zamknięte przez Google? Korzystaliście z tych aplikacji?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.