Google Street View już wkrótce z lepszą jakością!

Google Street View już wkrótce z lepszą jakością!

Pewnie nieraz szukając jakiegoś obiektu na Google Mapy nie mogliśmy określić dokładnego miejsca. Wtedy najczęściej pomagało nam Street View, dzięki któremu mogliśmy wręcz "przechadzać" się po ulicach. Wynalazek ten ma już sporo lat i w końcu doczekał się modernizacji.
Słynny kolorowy samochód z umieszczonymi na dachu wielkimi kamerami to niewątpliwie jedna z najbardziej charakterystycznych cech znanego nam Google Street View. Od 2009 roku przemierza tysiące kilometrów w celu uzyskania odpowiednich zdjęć na swoją platformę. Pierwsze wersje odnowionych pojazdów wyruszyły w trasę już miesiąc temu, a ich liczba stale rośnie. Starsza wersja samochodu prezentowała się następująco:Mimo że pojazd użytkowany jest od ośmiu lat, dopiero teraz podjęto decyzję w sprawie jego renowacji. Przez nią rozumiemy wymianę kamer na nowsze, które dadzą ostrzejszy, czytelniejszy i bardziej precyzyjny obraz. Nowsze wersje urządzenia będą robić zdjęcia z każdej strony jednocześnie, co da lepszy efekt końcowy. Niewątpliwie zmiana ta pomoże zlokalizować pożądany obiekt, a także ułatwi odczytywanie informacji z reklam, banerów, szyldów itd.Dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji użytkownicy otrzymają obraz w wysokiej rozdzielczości. Ponadto może być to odpowiednio wykorzystywane przez reklamodawców, którzy korzystają z usług giganta z Mountain View. Dzięki precyzyjniejszym zdjęciom wzrośnie skuteczność w szukaniu danych obiektów oraz znajdywanie lokalizacji za pomocą wpisanego adresu.

Agniecha Szyda

Od 6 lat moją pasją jest YT. W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi. Poza tym interesuję się podróżowaniem oraz sportem, a dokładniej siatkówką i paintballem.

Kolejna fala banów na YouTube - ekstremistyczne materiały usunięte

IEM Oakland 2017 już za tydzień!

Stworzyli fejkowy sklep Apple z "iPhone X" - zobaczcie reakcje ludzi!

Zagraniczni YouTuberzy i "lewitujący" pojazd ze Star Wars!

Rząd chce zaprosić zagranicznych YouTuberów w celu promocji naszego kraju

Alert Facebooka o niebezpieczeństwie w Polsce! Sprawdź jak zadziałał