Google Maps wprowadzi tablicę aktualności

Google Maps wprowadzi tablicę aktualności

Kolejne zmiany w Mapach Google. Wprowadzona zostanie nowa funkcja społecznościowa, podobna do tego co już znamy z Facebooka. Już niedługo będziemy mogli przeglądać tzw. feed aktualności pokazujący nowości z lokalnych firm, restauracji, czy punktów usługowych.


W tym roku Mapy Google szczególnie nas zaskakują. Przestaną już pełnić rolę przede wszystkim nawigacji, a przejmą też funkcje wyszukiwarki i agregatora newsów dotyczących miejscowych lokali. Wszystko po to, aby pomóc biznesom, które niewątpliwie ucierpiały przez pandemię koronawirusa.

Źródło: Google


Nowa sekcja w anglojęzycznej wersji aplikacji nosi nazwę Community Feed.  Ma ona na celu przede wszystkim ułatwienie wyszukiwania najnowszych wiadomości, aktualizacji i rekomendacji z zaufanych źródeł. Jak napisano na blogu Google:
Wyświetli ostatnie recenzje, zdjęcia i posty dodane do Map przez Lokalnych przewodników i osoby, które obserwujesz.

Jak to będzie wyglądać? Bardzo podobnie do tego co możemy znaleźć na portalach społecznościowych. Po wejściu na kartę "Eksploruj" pojawią się posty, które będziemy mogli przewijać pionowo. Istnieje również możliwość polubienia ich, klikając ikonę kciuka w górę.Google ma nadzieję, że zmiana zachęci użytkowników do częstszego odwiedzania aplikacji, aby dowiedzieć się, co dzieje się w ich okolicy. Na razie nowa sekcja dotyczy wyłącznie lokali gastronomicznych, ale z pewnością wkrótce poszerzy swoje pole działania.

Funkcja ta jest dostępna od kilku dni w krajach anglojęzycznych. Możemy spodziewać się jej niedługo i w Polsce.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.