Google Maps pomoże uniknąć kontroli policji na drodze

Google Maps pomoże uniknąć kontroli policji na drodze

Czy Google Maps może być lepsze, niż jest? Oczywiście,  ale z nową funkcją będzie jej bardzo blisko do ideału - zwłaszcza dla kierowców.


Google Maps ma dostać bardzo ważne i przydatne funkcje, które oferowały aplikacje takie jak Yanosik. Dzięki Yanosikowi kierowcy dowiadują się o kontrolach policji na drogach, wypadkach czy korkach na drodze. Jest to bardzo popularna aplikacja wśród polskich kierowców, której funkcjonalność może zostać przeniesiona na Google Maps.Google testuje w Stanach Zjednoczonych funkcję raportowania na swoich mapach. Co prawda amerykański koncern ma Waze, czyli aplikację podobną do naszego Yanosika, jednak najwidoczniej chce przenieść jego funkcjonalność do map, które mają najwięcej użytkowników.

A o użytkowników się wszystko rozbija, bo to dzięki nim tego typu aplikacje działają tak, jak mają działać. Im jest ich więcej, tym więcej informacji o drodze można otrzymać. Wspomniany Waze jest dostępny w Polsce, ale nie ma on racji bytu, gdyż nikt u nas z niego nie korzysta. Wprowadzenie funkcji raportowania o fotoradarach czy kontroli drogowej do Google Maps ze względu na największą liczbę użytkowników mogłoby usprawnić komunikację między kierowcami na całym świecie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.