Google z wielką ofertą kupna Snapchata!

Google z wielką ofertą kupna Snapchata!

Snapchat już od kilku lat stale posiada tytuł jednej z najpopularniejszych aplikacji na rynku. O próbach wykupienia firmy Snap Inc. mówiono już niejednokrotnie, ale o tak dużej sumie słyszymy pierwszy raz. Co więcej, za ofertą stała dobrze nam wszystkim znane amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej, czyli Google. 
Informacja ta na światło dzienne wyciekła niedawno, lecz cała akcja miała rozgrywać się w 2016 roku. Dokładne szczegóły tajemniczych negocjacji między Google i Snapchatem nie są znane, jednak już od jakiegoś czasu dużo mówi się na temat bliższych relacji między firmami.

Pierwsza oferta Google złożona została w maju 2016 roku. Wtedy Snapchat wyceniany był na około 20 miliardów dolarów, a Alphabet, które połączone jest z Google, zaczęło pierwszy raz interesować się zakupem. Kolejna próba wykupienia aplikacji miała odbyć się na początku tego roku. W marcu, przed wejściem Snapchata na nowojorską giełdę, obydwa przedsiębiorstwa prowadziły intensywne rozmowy, podczas których Google miało zaoferować kwotę 30 miliardów dolarów.Twórca aplikacji Evan Spiegel nie chce jednak sprzedać firmy. Nie jest to pierwsza taka oferta, która miała zostać odrzucona. Przejąć Snapchata próbował także Facebook, ale także w tym wypadku twórca pozostał nieugięty.

Sprzedaż firmy mogłaby jednak rozwiązać problem finansowy. Wpis na ten temat pojawił się już na naszej stronie. Akcje na giełdzie Snapchata gwałtownie spadły, a wartość przedsiębiorstwa wyceniana jest obecnie na około 14 miliardów dolarów, co w porównaniu ze startowymi 24 miliardami wypada mało korzystnie. Przyjęcie oferty Google mogłoby poprawić sytuację w firmie. Wszystko wskazuje jednak na to, że twórca aplikacji nie jest zainteresowany sprzedażą i woli działać na własną rękę.

 

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.