Google krytykuje mobilną wersję Fortnite

Google krytykuje mobilną wersję Fortnite

Wydawać by się mogło, że konflikt pomiędzy Epic Games a Google został już w pełni załagodzony. Okazuje się jednak, że na ten moment nie można mówić o końcu "wojny". 


Koncern z Moutain View zarzucił bowiem twórcom gry Fortnite, że ich produkcja stworzona dla posiadaczy urządzeń z systemem Android pełna jest błędów w strukturze, a co za tym idzie - bardzo podatna na ataki.

Przeprowadzane badania potwierdziły ten stan rzeczy. Wykazały one, że otwarta struktura plików programu to bardzo łatwy kąsek dla wirusa malware, który szybko może zainfekować aplikację.

Google zarzuca firmie Epic Games wypuszczenie na rynek niedopracowanego produktu


Tim Sweeney, szef studia Epic Games, nie zaprzeczył wydanemu przez Google oświadczeniu, lecz podziękował za tę informację i zapowiedział szybkie załatanie luki. O co więc chodzi z tym całym konfliktem?

Deweloper jest zły na korporację, że wydała na światło dzienne fakt o błędzie 7 dni po przesłaniu go do firmy, a nie po trzech miesiącach. Może to wynikać oczywiście z chęci "oddania" Epic Games za nieopublikowanie mobilnej wersji Fortnite'a w sklepie Google Play.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.