Google pracuje nad własną konsolą i serwisem streamingowym!

Google pracuje nad własną konsolą i serwisem streamingowym!

Google nie zatrzymuje się w miejscu i ciągle stara się dopasowywać do potrzeb użytkowników. Gigant postanowił teraz skupić się na graczach i z myślą o nich firma chce stworzyć swoją własną konsolę oraz serwis streamingowy.


Yeti - tak roboczo nazwany został projekt, nad którym ekipa Google aktualnie pracuje. Nowa usługa miałaby stać się konkurencją dla PlayStation Now i GeForce NOW. Usługa funkcjonowałaby na zasadzie płatnej subskrypcji z możliwością korzystania z chmury do streamowania gier.Plotki mówiące o tym, że firma ma wydać swoją własną konsolę, już niedługo mogą zamienić się w prawdziwe informacje. Jakiś czas temu do zespołu Google dołączył Phil Harrison, który w przeszłości pracował nad PlayStation i Xbox. Może on być odpowiednią osobą do stworzenia właśnie konsoli od Google.

Google ponoć jest już nawet po pierwszych rozmowach na temat Yeti z największymi producentami gier. Może okazać się, że firma będzie chciała uzyskać możliwość robienia gier specjalnie na nową konsolę. Na potwierdzenie takich informacji, jak i na więcej oficjalnych wiadomości na temat Yeti musimy niestety jeszcze poczekać. Mamy jednak nadzieję, że już niedługo Google rozwieje wszystkie tajemnice, a my poznamy więcej szczegółów!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.