Linki w Google Chrome będą krótsze, ale stracą ważną funkcję!

Linki w Google Chrome będą krótsze, ale stracą ważną funkcję!

Wraz z aktualizacją naszej przeglądarki Google Chrome do wersji 64 dostępnych jest wiele nowości i przydatnych usług. Jedną z większych nowości jest blokowanie reklam przez przeglądarkę, o czym pisaliśmy tutaj. Warto jednak też przyjrzeć się skracanym linkom, który zaserwuje nam nowa aktualizacja. 


Od teraz długaśne linki, które często pojawiają się przy wysyłaniu zdjęć czy odnośników do konkretnych stron wyszukiwarka sama skróci. Chodzi o to, żeby były one krótsze, czytelniejsze i schludniejsze - w końcu link na kilka linijek nie wygląda zbyt przyjaźnie i często nie wiedzieć czemu, traktujemy go podejrzliwie. Poza tym są one niewygodne. Zobaczcie, jak to wygląda:W czym tkwi problem, skoro automatyczne skracanie linków jawi się jako sama dobroć? Otóż w takim skróconym linku zabraknie tagów, dzięki którym mogliśmy być przekierowani w konkretne miejsce dłuższego artykułu czy rozwlekłej strony. Korzystając z "uboższego" linka będziemy przekierowani na sam szczyt strony.

Na szczęście można też skopiować link w całości, dzięki czemu nie napotka nas żaden problem. Czy to jest przydatna funkcja? Z jednej strony tak, a z drugiej jest to kolejna zmiana, która w pewien sposób utrudnia korzystanie z wyszukiwarki, choć w tym przypadku intencje są jak najbardziej słuszne.

Źródło: TheVerge

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.