Google pozbywa się ważnej funkcji ze swojej przeglądarki

Google pozbywa się ważnej funkcji ze swojej przeglądarki

W teorii, korporacja Google tę zmianę zapowiedziała już ponad rok temu. Dopiero teraz jednak nowość ta została wdrożona w życie - mowa tutaj o usunięciu funkcji, która zdaniem firmy używana była przez... ledwo 1% użytkowników korzystających z ich przeglądarki. 


Chodzi o usunięcie aplikacji z Chrome Web Store w przeglądarce Google Chrome. Od teraz - niezależnie od systemów jakich jesteście posiadaczami (Windows, macOS czy Linux) - przechodząc na główną stronę wspomnianego sklepu nie znajdziecie już istniejącej dotychczas kategorii poświęconej aplikacjom. Większości z programów nie znajdziemy nawet wpisując je w pole wyszukiwania.

Lista kategorii w Chrome Web Store uboższa jest teraz o "Aplikacje"


Google argumentuje swoją decyzję tym, że funkcja ta używana była przez ledwo 1% użytkowników na wszystkich dostępnych systemach. Usunięcie tej funkcjonalności nie wpływa jednak w żaden sposób na rozszerzenia do przeglądarki, z których z kolei korzysta większość osób.

Użytkownicy obeszli w pewien sposób problem odkrywając, że Google nie do końca aplikacje usunęło, ale tylko je ukryło. Dlatego też posiadając link do konkretnego programu nadal możemy go pobrać i bez problemu korzystać. Ciekawe tylko przez jak długo.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.