Dodatki Google Chrome przejęte przez hakerów!

Dodatki Google Chrome przejęte przez hakerów!

Cyber atakom nie ma końca. Codziennie usłyszeć możemy o nowych zagrożeniach ze strony tego typu przestępców. Tym razem za cel postawili sobie oni twórców konkretnych rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome.


Hakerzy postanowili wykorzystać nieuwagę twórców i rozesłać im fałszywą wiadomość z informacją, że z uwagi na to, że ich aplikacje nie spełniają warunków sklepu Chrome Web Store, zostaną one z jego listy usunięte. W miejscu gdzie powinny znajdować się szczegółowe informacje na temat powodu takiej decyzji umieszczony został nieprawdziwy link do panelu deweloperskiego. Klikając w to łącze i logując się do panelu, autorzy rozszerzeń otworzyli furtkę przestępcom.Na ten trik nabrali się twórcy Web Developer, Chrometana, Infinity New Tab, CopyFish, Web Paint, Social Fixer, TouchVPN oraz Betternet VPN. Hakerzy dodali do kodu źródłowego aplikacji własne modyfikacje, dzięki którym bez problemu wykradli dane o ich użytkownikach. Dlatego też osobom, które korzystają z powyższych dodatków zaleca się jak najszybsze usunięcie ich z przeglądarki. Z zaatakowanych rozszerzeń korzysta blisko 5 milionów osób, co jeszcze dosadniej wskazuje na zasięg problemu.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.